Захід широко представить чеську культуру та історію. «Ми закцентуємо увагу на чесько-українських взаєминах, важливих подіях в історії ЧР», – зазначив Генеральний консул ЧР.

Відкриє «Дні Чехії» завтра, о 16.00  виставка художньої фотографії «Чесько-словацькі художники з українським корінням» у ПАТ «Укрсоцбанк» на площі Міцкевича.

Серед інших заходів: святкування Дня народження Вацлава Гавела (цьогоріч йому виповнилося б 76 років), одноактна п’єса Гавела «Вернісаж», також відбудуться заходи з нагоди 80-ї річниці від Дня народження Мілоша Формана. Серія його фільмів буде представлена у кіноклубі Олега Яськіва та кіно клубі «Ч/Б.5х5».

6 жовтня  – «День чеської національної меншини», який відбудеться у Музеї ідей о 13.00. В його межах відкриття виставки «Про сливовицю та її душу» (про традиційну чеську паленку), дегустація чеської кухні, вивчення народних чеських пісень та лекція про чеське дисиденцтво та альтернативну культуру.

«Найголовнішою подією в межах заходу буде святкування 28 жовтня національного свята Чехії. Цього дня у філармонії відбудеться концерт «Стаміц Квартет» – найкраще з чеської музики», – розповів Генеральний консул ЧР Давід Павліта.

«Дні Чехії» проведе Генеральне консульство Чеської Республіки у співпраці з українськими і чеськими інституціями та організаціями.

Триватиме захід впродовж жовтня-листопада.