Захід, у якому взяли участь відомі архітектори, проектувальники та науковці, організувала Академія будівницта України. Експери галузі поділилися своїми думками про проблематику будівництва в Україні.

Як зазначила представник Національного комітету Ольга Рудковська рівень відповідальності за будівництво у центральній частині Львова – надвисокий, бо Середмістя  – пам’ятка архітектури всесвітнього значення.

Збереження культурного надбання  в кожній країні є пріоритетом і це, по суті, має бути національною політикою номер один. Сьогодні в Україні є чинними і закони, і кілька норм, які чітко вказують, у який спосіб можна регламентувати використання таких будівель. На місцевому рівні достатньо виконувати ці вимоги, для того щоб зберегти найцінніше, а це самобутність, неповторність, власну ідентифікацію для Львова як неповторної частини України. На заваді стоїть декларативність наших законів, саме закону з охорони культурної спадщини, це не закон прямої дії і тому він дозволяє  з юридичної точки зору на практиці тлумачити його по-різному і в такий спосіб виникають ситуації, коли забудовник хоче реалізувати свої наміри, але вони абсолютно не співпадають з тими обмеженнями, які чинні на території тої ж буферної зони, - пояснила Ольга Рудковська.

Віце-президент Академії будівництва України Віктор Лещинський зазначив: «Семінар у Львові – один із серії просвітницький заходів, котрі проводить АБУ та «Проексп» – незалежна експертиза, у регіонах. Вже побували у Черкасах, Запоріжжі, на черзі - Одеса,  а заключний проведуть у Києві, де зберутся провідні експерти з 15-ти країни світу».

Відбувається ряд семінарів щодо новизни випуску державних норм Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, експертне проходження проектів, належності оформлення кошторисної документації у сфері будівництва, отримання дозволів, ведення будівництва, попередній аналіз проектних документацій, дозвільні документи. Академія проводить семінари насамперед для архітекторів, проектувальників, експертів у місті Львові, а також для інвесторів, замовників будівництва. Для того, щоб всі розуміли, як відбувається цикл від початку замовлення та ідеї, земельної ділянки до реалізації проекту і включно здачі експлуатації, - наголосив Віктор Лещинський.

Такі семінари приурочили до 25-ліття заснування Академії будівництва України.