«Один з основних видів прибутку спільноти взаємодопомоги «Оселя» – заробіток від ремонту меблів», – розповіла Вголосу Мар’яна Соха, заступник директора притулку. 

«Ось на дошці оголошень прикріплено листок розрахунку витрат за лютий місяць. Це 11 тисяч 450 гривень. Для наших 27 мешканців – інколи й не вистачає на харчування. Бо є тут сім’ї й з дітьми. Шестеро дітлахів потребують кращої їжі. Адже зароблені гроші йдуть не тільки на утримання притулку і всіх мешканців, а й на влаштування благодійних обідів. Бо головний принцип спільноти – допомогти собі і ближньому. Ми не отримуємо коштів від держави чи якихось спонсорів, а все здобуваємо своїми руками. Кожен член спільноти заробляє на себе, так здобувається віра в свої можливості і гідність людини», – розповідає про засади співжиття в «Оселі» пані Мар’яна. 

«Проблема тільки в тому, що поза нашою спільнотою такому контингенту, як колишні бездомні, не так легко знайти роботу, а головне житло. Тому днями на сесії міськради Львова ухвалили документ про відкриття ближчим часом соціального гуртожитку для бомжів на вулиці Угорській», – резюмує молода керівниця.

Адміністрація «Оселі» – це шестеро людей, які не тільки дають лад в осередку взаємодопомоги, а й підтримують зв’язок з іншими подібними спільнотами. Львівська «Оселя» у 2001 році стала однією з перших в Україні спільнот Міжнародного руху «Емаус», заснованого французьким священиком П’єром. У 40 країнах світу налічується понад 300 спільнот «Емаус». Головний принцип солідарності таких осередків – допомагати біднішим за себе, не цураючись фізичної праці.

Додамо, щочетверга о 14.00 у сквері біля Порохової вежі активісти «Оселі» годують безпритульних. За годину тут можуть пообідати більше, аніж 100 людей.