Відтак концепцію розвитку електромобільності Львова прийняли сьогодні, 5 січня, під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради, передає кореспондент «Вголосу».

Як йдеться у затвердженій концепції, станом на квітень 2017 року, згідно з даними Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області, на обліку у м. Львові перебувало 90 електромобілів та 80 автомобілів із гібридним силовим агрегатом, у місті знаходиться 16 зарядних станцій для електромобілів, ще 23 зарядні станції експлуатуються на комерційних засадах.

«Метою концепції є покращення екологічної ситуації у місті. А тому на основі цієї концепції будуть створені цільові програми, як-от: програма розвитку мережі електричних зарядних станцій, програма заходів з популяризації транспорту з електричним двигуном, програма розвитку міського громадського електротранспорту тощо», – йдеться у концепціі.

Втіливши концепцію, у Львівській міській раді сподіваються отримати такі результати:

Зменшити рівень забруднення повітря та шумового навантаження.

Підвищити енергоефективність міста, зменшити споживання палива на основі викопних джерел енергії, зменшити залежність міста від імпортного палива.

Отримати більш збалансовані електромережі, через ріст споживання енергії від використання електромобілів у нічний час.

Отримати інвестиції у нову галузь електромобільності.

Збільшити кількість електричних транспортних засобів до 20% від загальної кількості зареєстрованих у м. Львові.

Розвинути мережу електричних зарядних станцій у межах 15 хвилин пішої доступності від будь-якої точки міста.

Рівень використання громадського електричного транспорту у місті має становити не менше 40%, а комунального – не менше 50%.

 

«Вголос»