Про це повідомив директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Олег Осаульчук зазначив, що перший том «Атласу українських історичних міст» став чудовим поштовхом до освоєння наразі не вивчених картографічних об’єктів Львова.

«Під час підготовки атласу виникло дуже багато цікавих ідей, які, очевидно, матимуть розвиток у доповненнях до атласу або навіть у окремих монографічних дослідженнях. До прикладу, дуже цікава ідея виникла щодо розроблення мапи заводнення територій Львова. Всі ми звикли, що Львів – це сухопутне місто, без річки. Всі ми шкодуємо, що немає набережної у Львові, хоча є річка Полтва. А коли опрацьовувалися давні картографічні матеріали, ми побачили, що терени Львова у 17-18 столітті і раніше були надзвичайно заводнені. Було дуже багато ставків, водотоків, річок», – сказав директор РАС.

Він додав, що також науковці виявили необхідність детальніше досліджувати мапи, на яких зображені оборонні споруди Львова.

Як писав «Вголос», у Львові науковці розробили картографічну працю «Атлас українських історичних міст. Т.1. Львів», який став частиною європейської серії міських атласів.