21серпня отцеві доктору Дмитрові Блажейовському виповнилося би 102 роки. Його нема з нами уже більше року. Гаслом життя отця було: «Кожен день мушу щось робити для Бога і для України». Він залишив нам по собі Музей вишиваних ікон та образів. Цей музей отець Блажейовський створив за власні гроші, утримував його теж власним коштом. У ньому зберігаються ікони, вишити руками отця доктора. Тут також можна ознайомитися із друкованими працями, які він залишив для нащадків. Усіма своїми надбаннями, здобутками отець щедро ділився із українцями. Тому і нині у музеї зажди багато людей. Сьогодні ми тут відчуваємо присутність його творця.

Ще в отця була велика ідея – розбудувати цей музей і створити у нашому місті Музей вишиванки, так як, наприклад, у Тернополі є Музей писанки. Місце для цього музею теж є. Навпроти будинку, у якому нині міститься Музей вишиваних ікон, був ще один будинок. Однак його зруйнувала бомба під час війни. Будинок розібрали, та фундамент залишився. Тому була в отця ідея відновити цей будинок у центрі Львова.

Про цю ідею розповів директор музею, який нині опікується спадщиною отця доктора Дмитра Блажейовського, отець Ігор Ковальчук. Він також зазначив, що, можливо, знайдуться меценати, котрі би хотіли мати свої офіси у центрі Львові, а також зробити таку благородну справу – збудувати музей вишиванки.

З такою пропозицією отець Дмитро Блажейовський ще при житті звертався до різних впливових урядовців. Однак тоді казали, не на часі. Але, я думаю, каже отець Ігор, що той час найвищий нині уже настав - у час, коли ми стоїмо на обороні української мови, української культури, створення такого музею є найбільш реальним.

Отець Ігор Ковальчук розповів, що є вже дуже багато послідовників отця Дмитра Блажейовського. У діючому музеї неможливо вмістити усі їхні роботи. Тому для того, щоб розвивати мистецтво української вишиванки, пропагувати його і потрібні площі. У такому музеї можна було зібрати дуже багато робіт. Такою була воля отця Дмитра Блажейовського, такою є воля і українського народу.

Нині вишивка, створена руками отця, єднає українців і Сходу і Заходу. У музей приїжджають українці з усього світу. У літній період музей відвідують переважно екскурсійні групи з-за кордону. От, наприклад, днями тут побували українські студенти з Америки, СУМівці (члени молодіжної організації Спілка Української Молоді), які прибули в Україну ля участі у літніх таборах. Серед молодих американців Маркіян Блажейовський, для якого покійний отець Дмитро ‒ стрийко (брат діда). Маркіян розповідає про свої зустрічі зі стрийком у Римі, а також про вишиту ікону, котру отримав від отця в подарунок.

Пластуни, які з усього світу приїдуть до Львова на святкування 100-річчя Пласту, очікують тут у серпні. Під час Євро-2012 р. теж заходили туристи.

У вересні у музеї – шкільна програма. Класні керівники проводять тут уроки релігієзнавства, іконопису. У музей навідуються вишивальники, які створюють роботи до церков чи приватно. З робіт отця Дмитра Блажейовського вони вчаться техніки вишивання, добиранню кольорів та ниток. Роботи отця зібрані у цьому єдиному музеї.

Як розповідає адміністратор музею Наталія Струк, отець почав вишивати у 60 років. За час творчої діяльності ‒ понад сорок років він створив понад 350 ікон. В експозиції музею міститься понад 250 робіт отця, решту автор подарував храмам - дерев'яній лемківській церкві, що у Шевченківському гаю у Львові (отець ніколи не забував про своє лемківське походження), і в храмі, що в Миколаєві, біля Одеси, і в Каневі та в багатьох інших храмах.

Нині у музеї частими гостями є науковці, які цікавляться науковими працями отця, котрих у його доробку понад 25; зокрема, його шематизмами (історичними церковними довідниками). Отець Дмитро Блажейовський видав історію Львівської архієпарії у двох томах, Перемиської, Станіславівської архієпархій, а також шематизм Української Католицької Церкви у діаспорі. Дуже знаменитою є праця отця, яка побачила світ до 1000-ліття хрещення України, «Ієрархія Київської церкви». У ній отець зібрав інформацію про ієрархів Української церкви за понад тисячоліття – від 961 до 1990 років. Праці отця Дмитра Блажейовського – фундаментальні, ними дуже часто користуються науковці. Також в отця є дуже багато науково-публіцистичних праць з історії церкви, з історії України.

...Змінюється час, змінюються цінності. Однак музей живе. Люди зачаровані перебувають у його приміщеннях. Вони із трепетом покидають це приміщення, яке наповнене енергетикою, яку вклав у свої роботи отець доктор Дмитро Блажейовський.