Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 23 березня, під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради, передає кореспондент «Вголосу».

Штрафні санкції застосовуються до юридичної особи. Їх можна оскаржити у суді.

«У Львові штрафуватимуть за проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам'ятці, її території, охоронюваній археологічній території, охоронним зонам. За недотримання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам'яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації. За неподання, несвоєчасне подання або подання явно недостовірної інформації про виявлені у процесі земляних, будівельних, шляхових, меліоративних та будь-яких інших робіт у об'єктах культурної спадщини. За ухилення власника пам'ятки або уповноваженого ним органу від підписання охоронного договору або за порушення ним режиму використання пам'ятки», – йдеться в рішенні.

«Розміри штрафів за нищення пам'яток архітектури будуть від 1700 до 170 тисяч грн. Так каратимуть лише юридичних осіб. Це не стосується фізичних осіб, їх ми можемо штрафувати відповідно до Адміністративного кодексу. Штрафи приписуватимуть відповідно до закону, їх розмір встановлюватиме адміністративна комісія при виконавчому комітеті Львівської міської ради, яку очолює заступник мера Львова Андрій Москаленко», – пояснила начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець.

 

«Вголос»