Про це повідомив старший інспектор управління громадської безпеки ГУ МВСУ у Львівській області Олег Матвієнко в ефірі Громадського інтернет-телебачення Львівського прес-клубу.

За його словами, якщо у минулому році за три місяці громадяни придбали  170 одиниць зброї, то цього року ця цифра зросла до 240 одиниць.

«Якщо мисливської гладкоствольної зброї  було продано 500 одиниць у минулому році, то цього року уже 620 одиниць. Що стосується пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, то цифра минулого року становила 160, а цього року ця цифра зросла практично у 2 рази», - додав він.

Як повідомив Матвієнко, люди почали більше звертатися з проханням отримати дозволи на придбання зброї, це питання у громадян зараз на першому плані.

«Звернулося близько 80 % громадян, які отримують перший раз дозволи на зброю», - додав він.

Також Матвієнко зазначив, що відповідно до чинного законодавства України нарізну мисливську зброю має право отримати особа, яка досягла 25 років, яка є несудима і не переслідується законом, яка не має фізичних чи психологічних відхилень.

За словами Матвієнка, у відділи дозвільної системи для отримання дозволів на купівлю мисливської зброї звертаються багато людей, які на полювання не ходять, а прагнуть купити мисливську зброю тільки для самозахисту.

«Як правило ми практикуємо, щоб мисливську нарізну зброю купляли люди, які мають мисливські квитки. Адже людина так більше розуміє для чого вона цю зброю бере і як вона її буде використовувати. Це уже більше на психологічному рівні», - додав він.

Також, за його словами, пристрій для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, мають право отримати працівники правоохоронних органів (судді, прокурори, працівники міліції, працівники податкової), а також журналісти.

«Дозвіл на придбання дійсний 3 місяці, тобто протягом 3 місяців людина має право собі придбати зброю. Потім, коли особа уже купила зброю, їй видається дозвіл на зберігання такої зброї, який дійсний 3 роки», – повідомив Матвієнко.