Як інформує кореспондент «Вголосу», на навчання прийшло близько сотні львів’ян.

Відвідувачі навчань мали можливість навчитися надавати першу медичну допомогу, знешкоджувати вибухонебезпечні предмети, а також вивчити головні правила ведення бою у місті.

Учасникам навчань розповідали не лише по те, як поводитись із реальним ворогом, але й ознайомили з методами інформаційної атаки.

Народний депутат від ВО «Свобода» Ірина Фаріон у коментарі «Вголосу» розповіла, що в умовах, які зараз є на сході нашої держави, кожна людина зобов’язана знати, як поводитись під час військових дій. Адже ніхто не може прогнозувати, як розвиватиметься ситуація далі.

«Верховна рада проголосувала постанову про неможливість мобілізувати студентів, але натомість постановила відкрити уроки «Захист Вітчизни». Наші навчання – прелюдія «Захисту Вітчизни». Дитина, яка сьогодні сюди прийшла, зацікавилася тим, що тут демонструють, і вже у школі має отримати системні знання. Будемо вважати, що це є поштовхом для отримання досвіду ще з цього дуже страшного і нелегкого боку. Бо, на жаль, не було ще такої доби у нашій історії, яка не була б оповита війною», – сказала нардеп.

Львів'янин Богдан, який прийшов на навчання, зазначив, що такі заходи є дуже актуальними і корисними. Доказом цього, за словами чоловіка, є кількість молоді, яка прийшла подивитися на зброю і навчитися головних правил поведінки у надзвичайних ситуаціях.

А школяр Денис розповів, що найбільше на навчаннях йому сподобались пістолети, автомати і бойова машина. Хлопець зізнався, що після того, як потримав у руках автомат, захотів служити у армії.

Слід відзначити, що військово-практичні навчання сьогодні пройшли також у мікрорайоні Рясне-1, на які також прийшл близько сотні львів’ян.

Нагадаємо, що цикл військово-практичних навчань у Львові розпочався 13 вересня для мешканців Франківського району міста. Щосуботи навчання проходитли у кожному районі міста.

Акція відбувається з ініціативи молодіжного об’єднання «Львівський Євромайдан», громадської організації «Студентська Свобода Львівщини», за інформаційної підтримки департаменту Державної служби з надзвичайних ситуацій Львівської ОДА, департаменту освіти і науки ЛОДА та за практичною участю Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.