Про це сьогодні, 8 червня, в коментарі «Вголосу» розповіли мешканці прилеглих до ймовірного будівництва будинків.

Як зазначила львів'янка Марія Чупей, незрозуміла історія з орендою землі тягнеться вже 10 років. Відтоді, коли міфічна пані Смирнова Г. придбала квартиру на першому поверсі будинку по вул. Личаківська, 58.

«Ми й досі не бачили пані Смирнову, але знаємо про те, що Львівська міська рада надала їй у 2005 році дозвіл на оренду 0,3 га землі для покращення житлових умов. Що це означає? Те, що пані Смирнова може прибудувати до своєї квартири одну чи дві кімнати. І тут мешканці нічого проти не мають. Нехай будує. Але згодом рішенням міської ради їй виділяють ще 0,7 га землі, на якій вона зараз хоче звести 5-ти поверховий будинок з мансардою та підземним дворівневим паркінгом. І люди виступають проти цього, бо ми втратимо дитячий і спортивний майданчики, що були збудовані ще за часів Радянського союзу, і втратимо зелену зону для відпочинку», – наголосила мешканка.

Вона також додала, що в одному з цих будинків зростала олімпійська чемпіонка з фехтування Яна Шемякіна, яка робила перші спортивні кроки саме на цьому майданчику.

Під час спілкування з мешканцями прилеглих до території ймовірного будівництва будинків, розташованих по вулицях Кармелюка, Некрасова, Сковороди та Личаківської, було з'ясовано, що в грудні 2014 року на території дитячого майданчика робітники проводили геодезію під будівництво, але висновків люди так і не побачили.

«Приходили геодезисти, вирили кілька шурфів глибиною 2-3 метри і все. Ба більше, якщо тут планують звести такий високий будинок, як до людей буде доїжджати «швидка», рятувальники, пожежники? Бо будівництво перекриє єдину дорогу, що веде у двір», – запевнили стурбовані мешканці.

Підтримати громаду прийшла і депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Ірина Шалаковська. Вона акцентувала увагу на тому, що кілька років тому завдяки «свободівцям» рішення сесії міської ради було закріплено землю саме за цим дитячим майданчиком.

«Ми спеціально проголосували за те, аби закріпити за майданчиком землю, щоби ніхто не зазіхав на святе – наших дітей. Але зараз спостерігаємо, що все-таки знаходяться люди, які готові попри все досягати своїх корисних цілей», – підкреслила депутат.

Ірина Шалаковська також підняла питання, чому чиновники продовжують давати згоди на будівництво в історичному центрі Львова.

«Чому директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів дає згоду на будівництво такого «монстру» в історичному кварталі? Чому? Повторюється аналогічна ситуація з будівництвом 7-ми поверхового будинку на вул. Личаківська, 259», – сказала депутат.

Не зважаючи на те, що близько сорока мешканців чекали на пані Смирнову, жінка на збори так і не з'явилася. Замість себе скерувала представника Романа Базарника, який запевнив, що прийшов послухати думку громади з приводу будівництва. Водночас показати, де точно буде зведено новобудову, не зміг.

«Особисто я не знаю, де буде зведено будинок. Цією інформацією володіє пані Смирнова, яка зараз поїхала відпочивати», – зазначив представник власниці земельної ділянки.

Разом з ним на збори прийшов і представник забудовника, який наголосив на тому, що має всі документи з мокрими печатками, які дозволяють на цій ділянці будувати новобудову.

«Проблем з документацією у нас немає. Готовий і проект новобудови. Залишилося лише узгодити деталі з мешканцями прилеглих будинків», – наголосив Ігор.

Серед присутніх був і голова Личаківської райадміністрації Іван Лозинський. Під час дискусії він сказав, що 2-3 тижні тому вперше побачив підписаний та узгоджений проект будівництва. Однак про конфлікт власника земельної ділянки з громадою не знав.

«Перш за все, важливо порозумітися з людьми, які тут мешкають. Дізнатися чи згодні вони, аби тут звели п'ятиповерхівку. Показати їм де буде влаштовано спортивний майданчик, де зону для паркування. Якщо люди постануть проти цього – це їх право. Бо зрозумійте, хто хоче замість зеленого куточку в середині кварталу мати будівництво», – підкреслив голова райадміністрації.

Наступні збори мешканців, представників забудовника і власниці земельної ділянки заплановано на 10 червня.