Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Нагороди, відзнаки, монети та прикраси отримали 55 людей.  

Ледь не половину нагород «Народний герой України» вручили посмертно: отримувати медалі виходили батьки, вдови та діти загиблих бійців. 

Георгій Тука, голова нагородної ради, розповів, що рада отримала більше ніж 1000 пропозицій, але нагородили лише 55 людей. «Ідея виникла як реакція на бездіяльність держави. Ми були свідками, коли державні нагороди отримували люди, які, на нашу думку, не є гідними їх. Таким чином нівелювали поняття нагороди. Процедура відбору героїв залежить від громадян, які надсилають нам пропозиції з описом тієї події, завдяки якій людина має отримувати це звання. Комітет відбирає претендентів», –каже волонтер.

Михайло Васюта теж отримав нагороду. «Я просто старався вижити, допомогти своїм хлопцям вижити, і щоб нашу лінію оборони не прорвали. Коли я повернувся із зони АТО, мені здавалося, що люди тут живуть своїм життям, а війна йде тільки там, і більше нікого не стосується. Але зараз я відчуваю, що дуже багато людей за це переживають і до цього є долучені. І це дуже додає сил для подальшої боротьби», – розповів боєць.

Нагородили також і волонтерів, які всілякими способами допомагають військовим. Одна з таких помічниць – мешканка Маріуполя Лілія Болбат. «У нас з’явилися блокпости в місті першого травня минулого року. Тоді до нас прийшла 72-га бригада. Ми просто їхали повз них, спитали хлопців, чого вони потребують. А в них не було ні їжі, ні води – нічого. Крім зброї та БТРів, нічого не було. Ми поїхали в магазин, купили продукти, засоби особистої гігієни і так кожного дня почали їздити, допомагати. Потім організувалися з іншими маріупольцями – кожен узяв під опіку блокпост», – розповіла жінка.