Як розповів свободівець, мешканці будинків, які вимагають зупинити будівництво, це більшості інваліди війни, учасники бойових дій, діти війни, офіцери та ветерани Збройних Сил України.

«Останній тиждень люди щоденно збираються на акції протесту і вимагають від забудовників усю необхідну документацію щодо ведення будівництва, проте й по сьогодні представник фірми забудовника документів не оприлюднив, ба більше, людям відверто погрожують. Окрім цього, розпочавши підготовчі роботи до будівництва, забудовники вже завдали збитків мешканцям будинку, що на вулиці Околичній 16, бо демонтували підпірну бетоно-залізну стіну, яку спорудили військові будівельники ще 1990 року, що стримувала зсув ґрунтів на 9-ти поверховий будинок», – зазначив Святослав Макітра.

Мешканці стверджують, що ТзОВ «Грифон Буд» розпочало зведення багатоповерхівки на частині прибудинкової території будинку №16, який є на балансі будинкоуправління №4 КЕВ Західного оперативного командування,  без узгодження з балансоутримувачем та  самочинно без будь-яких пояснень розрили на глибину 3 метри ґрунт під фундаментом будинку №16, що призвело до того, що з боку проведення забудовниками земляних робіт з'явилась тріщина по периметру будинку. Також поруч з будівельним майданчиком розташований дитсадок, який географічно розміщений значно нижче, тому є реальна загроза зсуву ґрунту. Ба більше, підпірна стіна, яка стримує ґрунти, в аварійному стані, а у випадку ще більшого навантаження, може просто осипатись.

Депутат наголосив, що забудовники ввели в оману як мешканців мікрорайону, так і інстанції, які видавали їм дозволи на будівництво.

«Коли я ознайомився з документами, мене одразу здивувало те, що з самого початку усі погодження видавали на реконструкцію вже існуючої будівлі. Проте згодом з’явились інші погодження, які вже дозволяли будівництво 10-ти поверхового будинку з офісними приміщеннями, паркінгом та двома автостоянками, про що з мешканцями та місцевим КЕВ не було домовлено. Відповідно, коли розпочали будівельні роботи, громада вирішила протестувати. І саме завдяки активній позиції мешканців вдалося домогтися, аби будинкоуправління №4 КЕВ м. Львова дало згоду на відкликання свого погодження на будівництво, що стане одним з основних документів і дасть змогу відкликати погодження і від інших інстанцій. Надалі я звертатимусь до установ, які надали дозволи на це будівництво, з вимогою зупинити його. Також звернусь у прокуратуру, аби притягнути до відповідальності посадових осіб, які погоджували спорудження багатоповерхівки, що загрожує життю та здоров’ю мешканців навколишніх будинків», – повідомив Святослав Макітра.