Про це у коментарі Вголосу повідомив завідувач Музею національно-визвольної боротьби України у Львові Володимир Бойко.

Він розповів, що зловмисники вчинили акт вандалізму на території музею, зокрема розбили меморіальну таблицю, а також намагалися знести пам’ятник Роману Шухевичу, який стоїть через дорогу від садиби. На пам’ятник вже було накинуто зашморг, за допомогою якого мали його зняти, однак, за словами директора, хтось налякав зловмисників і вони втекти в парк навпроти музею.

Володимир Бойко додав, що вранці адміністрація музею звернулася у правоохоронні органи.

«Це дуже неприємна ситуація, бо я знаю, як складно робився цей музей Шухевича. Півсвіту свідомих українців прагнули створити цей музей, встановити новий пам’ятник, меморіальну дошку, а в результаті після 20 років незалежності України ми маємо дуже дивний факт. Тому треба терміново починати досудове розслідування», – наголосив музейник.

Він нагадав, що вчора невідомі вчинили акт вандалізму над пам’ятником Степанові Бандері.

«Мова йде про якусь серію. Схоже, це відповідь на якісь кроки, але це ні з чим не треба пов’язувати. Наразі ми маємо такі кроки на території Західної України, пов’язані з нищенням меморіальних пам’ятників і цим треба займатися», – сказав Володимир Бойко.

Він додав, що вже попереджена охорона Музею визвольної боротьби, і у випадку якихось дій, спрямованих на нищення пам’ятних знаків, зловмисники будуть затримані.

Відзначимо, що кілька днів тому біля цього пам’ятника вшановували Романа Шухевича з нагоди 63-іх роковин з дня його загибелі.

Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича створено за сприяння та фінансової підтримки Товариства вояків УПА в США ім. генерал-хорунжого Тараса Чупринки. Музей було відкрито 23 жовтня 2001 року за адресою м. Львів, вул. Білогорща, 76а.

Музей є сектором відділу Визвольних змагань України Львівського історичного музею.

Будинок музею складається з двох поверхів. На першому поверсі знаходиться тематична експозиція, на другому – меморіальна.