Про це розповів координатор комунікаційної кампанії ініціативи Децентралізації влади Дмитро Васильєв під час брифінгу сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Дмитро Васильєв зазначив, що представники декількох міністерств, зокрема Мінфіну, Мінрегіону, Державної фіскальної служб, Міносвіти та Міністерства охорони із місцевими обласними державними адміністраціями проводять круглі столи з питань бюджетної децентралізації.

«На наші круглі столи збираються представники декількох областей для того, щоб зібратися у новому Бюджетному кодексі, у принципах та засадах нового кодексу, які стосуються децентралізації, які є нові податки та як їх адмініструвати, яким чином впорядковувати місцеві громади в рамках децентралізації влади», – розповів координатор комунікаційної кампанії ініціативи Децентралізації влади.

В. о. заступника голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зазначив, що на нараді були присутні представники з Рівненської, Волинської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

«Ця зустріч була дуже важливою для нас, бо ми розставили певні акценти щодо механізму децентралізації, який зараз впроваджується. Цей механізм є на добровільних засадах, тобто громадам пропонується добровільне об’єднання і під це є нормативне та фінансове забезпечення. Держава запропонувала механізм наповнення місцевих бюджетів. На наше переконання, сильна держава є тоді, коли є сильна сільська громада. А сільська громада є сильною тоді, коли має достатньо фінансового ресурсу», – сказав Ростислав Замлинський.

Він додав, що сільським громадам зараз активно розповідають про переваги, які вони отримали із прийняттям нової нормативної бази.

Директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов додав, що із прийняттям урядом Концепції реформи місцевого самоврядування було започатковано реальний старт реформи місцевого самоврядування та територіальної реорганізації влади в Україні за принципами децентралізації влади.

«Зрозуміло, що для забезпечення широкомасштабної реформи мають відбутися відповідні зміни до Конституції України, але Верховна рада вже прийняла низку ключових законопроектів, які дають можливість здійснювати перші кроки у запровадженні реформи децентралізації влади. Йдеться про Закони «Про співробітництво територіальних громад»,»Про добровільне об’єднання територіальних громад», а також внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України», – розповів Сергій Шаршов.

Для того, щоб децентралізація запрацювала на повну силу, потрібно прийняти 22 Закони.

В свою чергу  заступник директора Департаменту місцевих бюджетів – начальник Управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Галина Маркович зазначила, що на сьогоднішньому круглому столі було обговорено практичні аспекти запровадження реформи міжбюджетних відносин, адже усі бюджети цього року були сформовані на новій законодавчій базі.

«Запроваджені зміни дали можливість розширити джерела наповнення місцевих бюджетів, підвищити їхню фінансову самостійність з тим, щоб забезпечити надання якісних послуг нашим громадянам», – сказала представник міністерства.

В. о. заступника голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський резюмував, що громадськість готова до впровадження реформ, а висловлені сьогодні пропозиції обов’язково розглянуть у профільних міністерствах.