Про це йшлося у вівторок ввечері на засіданні ради самоорганізації населення щодо перенесення ринку «Санта-Барбара», інформує кореспондент «Вголосу».

Зокрема, працівники ринку зможуть працювати на вул. Скрипника біля поліклініки. Про це йдеться в ухвалі Львівської міської ради про надання землі для перенесення ринку «Санта-Барбара». Як відомо, депутати міськради проголосували за надання такої ділянки, однак мер Львова Андрій Садовий наклав вето на цей документ. Депутати ради намагалися подолати вето міського голови, але їм не вистачило голосів.

Ще одне місце для розміщення базару після будівництва трамвайної колії – та сама вулиця, де зараз діє ринок. Працівникам пропонують перенести свої торгівельні точки ближче до будинків і розмістити їх вздовж колії. Підприємці не заперечують проти такого варіанта, однак їх не влаштовує те, що на новому ринку зможуть працювати не всі, оскільки павільйонів там буде менше, ніж є зараз. Крім того, не задоволені таким варіантом і мешканці мікрорайону, оскільки площа, де діє ринок, буде дуже перевантажена.

Коментуючи ситуацію, яка виникла з наданням землі для перенесення «Санта-Барбари», голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Любомир Мельничук зазначив, що депутатський корпус вирішив і проголосував за те, щоб перенести ринок на вул. Скрипника і залишити базар підприємцям. Депутати проголосували за це рішення, однак мер Львова Андрій Садовий одноосібно зупинив дію цієї ухвали.

«У таких діях Садового бачимо намагання побавитися в наперстки з громадою. Ба більше, я знаю, що в Садового вирішили піти іншим шляхом, якого від них ніхто не сподівався. Попри рішення депутатів про перенесення ринку на вул. Скрипника, що дозволить продовжити будівництво трамвая на Сихів, вони мають намір фальсифікувати ухвалу і замінити певні слова, забравши землю в підприємців і віддавши її під будівництво Муніципальній дружині», – сказав депутат.

За словами Любомира Мельничука, є два шляхи розвитку ситуації з перенесенням ринку «Санба-Барбара». Перший: підприємцям удасться домогтися свого, зберегти 300 робочих місць і перенести ринок на вул. Скрипника. Другий варіант: попри те, що депутати проголосували за збереження ринку «Санта-Барбара», буде підмінено ухвалу і землю та право будувати нові павільйони передадуть Муніципальній дружині.

Є ще третій варіант, який уже було втілено, – заветувати ухвалу й надалі загострювати ситуацію на ринку. «Складається враження, що земельну ділянку на вул. Скрипника вже було пообіцяно якимсь бізнесменам, а голосування за надання землі Муніципальній дружині – це лише ширма, а після того наше комунальне підприємство передало б землю бізнесмену. А куди дінуться люди, які зараз працюють там?» – наголосив «свободівець».

Він додав, що депутати стежитимуть за розвитком подій і пильнуватимуть, щоб питання було вирішено на користь львів’ян.

Як писав «Вголос», підприємці з ринку «Санта-Барбара» неодноразово пікетували мерію, виступаючи проти спорудження трамвайної колії на Сихів. Людям уже тоді обіцяли альтернативну земельну ділянку, але вони боялися залишитися без роботи.