Book forum

Ще декілька тижнів тому було узгоджено, що 19 вересня 0 19:00 відбудеться офіційна частина книжкового фестивалю, проте, через приїзд Президента України, Львівська ОДА організувала ще один аналогічний концерт, на якому запрошеними ведучими були Вадим Карп’як, телеведучий політичного ток-шоу, та Євген Нищук, Міністр культури України. Також, серед артистів, слід вирізнити співачку Оксану Муху та модерн-балет «Життя», який тричі представляв Україну на Євробаченні.
Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».
Олександра Коваль, Президент «Форуму видавців», розповіла кореспондентові «Вголосу», що цьогорічний фестиваль стане для неї останнім, адже громадська діячка перемогла в конкурсі на посаду директора Українського інституту книги.
«Я згадую всі минулі роки і розумію –  це був прекрасний час, повний любові та тепла. Не було б ніякого Форуму, якби не видавці та їхні потреби. Так само нічого б не відбулося і без читачів, які підтримали нас на початку та дали такий вибуховий старт.
Коли ми розпочинали у 90-х роках, то викликали справжній фурор серед українців. Книги тоді продавалися із шаленими темпами. Проте, якщо порівняти їх із сучасними, то це сірий матеріал. Тому я зі спокійною душею передаю Форум наступникам».
Ігор Померанцев, поет та журналіст, також привітав усіх з відкриттям фестивалю, зробивши це у своєрідній формі.
«Раз у рік сузір’я Лева спускається на землю, реєструється на вулиці Коперника, 17 та робить нас зірками. Після того, як подарує свою казку, воно піднімається на небо і чекає свого зіркового часу у вересні».
Окрім того, на відкритті згадали і про політичного в’язня Кремля Олега Сенцова, який голодує вже 130-й день. У знак шани, організатори влаштували флешмоб, під час якого всі присутні у залі опери підняли таблички з іменем режисера.