Учасники пікету тримали у руках плакати із написами «Ні русифікації через суди», «Не забруднюй мови», «Суржик, ти мене довів», «Мова – головний інструмент взаємодії зі світом», «SOS! Рятуйте рідну мову», «Говори – і я тебе побачу», «Розмовляй рідною мовою – будь собою», інформує кореспондент Вголосу.

Крім того, активісти «Свободи», одягнені в суддівські мантії, тримали плакати із словами «Продаю рідну мову», «Зроблю Львів російськомовним», «Поміняю гідність на посаду».

Народний депутат Юрій Михальчишин розповів, що основний посил сьогоднішнього зібрання «свободівців» під Шевченківським районним судом Львова – «Ніхто не забутий. Ніщо не забуте».

«Ми хочемо сьогодні розірвати завісу мовчання і такого абсолютно безпросвітного суддівського свавілля, яке панує у Львові, де упродовж останніх років системно суди приймають неправомірні рішення. Рішення Шевченківського суду, по якому ми обов’язково подаватимемо апеляцію, стало останньою краплею, тому що воно є абсолютно політично заангажованим», – сказав Юрій Михальчишин.

Він додав, що сьогоднішній протест – лише «перша ластівка» у боротьбі зі свавіллям чинної влади та суддів зокрема.

«Нагадуємо, що імена та прізвища цих суддів так званих, які насправді ганьблять суддівську мантію та українську судову систему, насправді не будуть забуті. Ми розуміємо, що жодна влада не є вічна, жодна політична система не працюватиме у такому системі, як вона працює зараз, безкінечно і після кожної зміни влади ми повинні вимагати зміни судової системи», – наголосив нардеп.

Він додав, що сьогоднішнім пікетом «свободівці» нагадують нечесним суддям, що «земля кругла, жодна влада не вічна».

«Нехай ці вороги народу і зрадники батьківщини, які сьогодні вдають із себе правосуддя і правоохоронні органи, нехай вони не плекають ніяких ілюзій. Рано чи пізно, а скоріше рано, ніж пізно, влада буде у наших руках, в руках народу. Тоді ми їм усе згадаємо, зокрема тут, у Львові, кожному суду, який приймав рішення не за сумлінням і духом закону, а по телефонному дзвінку. Згадаємо тим суддям, які сьогодні цькують Львівську міську раду і позбавляють львів’ян права на самоврядування, згадаємо тим суддям, котрі судили наших хлопців за 9 травня 2011 року, згадаймо їм і сьогоднішній день – цих 20 тисяч юдиних срібняків, які вони присудили за позовом комуніста Зубчевського, намагаючись закрити рота голосу української правди та українського народу – Ірині Фаріон», – сказав Юрій Михальчишин.

Водночас нардеп Андрій Міщенко наголосив, що суддя Шевченківського районного суду Львова Олег Ковальчук ухвалив рішення проти жінки, яка є «прикладом діяльності кожного українця в українській державі».

«Перше наше завдання тепер: донести українському народові, хто такий Ковальчук Олег Ігорович. Це людина, яка ходить по місті Лева, по вул. Січових Стрільців, по вул. Бандери, Шухевича. Тобто це людина, яка знає, де він є. Але ми маємо зробити все, щоб його колеги не тиснули йому руку, підтримуючи його. Щоб однокласники уникали його товариства. Львів’яни мають знайти його прізвище та ім’я, вони мають знати його в лице. Тоді ми зробимо все, щоб він у Львові був живим трупом і під ним горіла земля», – сказав Андрій Міщенко.

Сама Ірина Фаріон на пікет не прийшла, бо, за словами Юрія Михальчишина, захворіла після поїздки в Луцьк.

Як писав Вголос, рішення Шевченківського районного суду Львова щодо компенсації комуністові Зубчевському морального збитку наснажує нардепа від ВО «Свобода» Ірину Фаріон.

Фото Вголосу