Про це повідомила речниця Патрульної поліції Львівщини Катерина Рибій.

«Шкода, що громадянин не від самого початку і не до кінця виставив відео. Все починалося з того, що патрульні поліцейські зупинили автомобіль за порушення правил дорожнього руху, а саме виїзд на зустрічну смугу. Водій зупинився на зупинці громадського транспорту. Оскільки вікна в обох автомобілях були відчинені, то патрульні не виходячи попросили водія зупинитися без порушення.

Громадянин, який стояв на зупинці, почав вигукувати до патрульних «Гопота» і продовжувати ображати у тому ж стилі та знімати усе це на телефон. Патрульні вийшли поговорити з чоловіком, натомість він вийшов на проїзну частину і почав знімати номери патрульного автомобіля, ходити дорогою і далі конфліктувати, вказувати, як поліція має працювати, та спілкувався на «Ти».

Патрульні зробили йому зауваження аби чоловік не ходив дорогою. Спілкувалися від початку до нього на «Ви» і попросили пред’явити документи для встановлення особи. Він сказав, що не має і в нас не паспортний режим. Коли патрульні спитали, як до нього звертатися, громадянин порадив звертатися «Мой Гаспадін» (тільки чомусь на відео цього нема)», - розповідає Рибій.

За її словами, аби винести постанову за порушення правил дорожнього руху пішоходом, чоловікові запропонували проїхати у відділ поліції. Він відмовився, бо захотів аби спочатку склали протокол затримання, а це, наголошує патрульна, неможливо зробити через чинне законодавство без даних про людину.

«Так, можливо і не варто було переходити патрульному на «Ти», але якщо розібратися, то ніде і цього не передбачено, що саме таке звернення має бути. 

Постійно поліції закидають, що зам’які, не проявляють характеру - проявили, але, які ж то залізні нерви потрібно мати, аби вислуховувати таке кілька разів на день. Патрульний на відео є вихованим чоловіком і завжди відгукується на біди та негаразди громадян. Орест неодноразово допомагав жінкам під час сімейних сварок і втихомирював їхніх чоловіків. За майже 3 роки служби на нього жодної скарги. Звичайно, оцінювати ситуацію саме Вам, громадянам. Цього чоловіка відпустили без затримання і складання адмінматеріалів, аби не загострювати ситуацію. На зупинці громадського транспорту позиції людей розділилися, хтось теж знімав на відео, а хтось робив зауваження цьому чоловікові. Я от не хотіла б побувати як державний службовець на місці Ореста.

От припустимо, сиджу я за столом у своєму кабінеті, а надімною стоїть чоловік, кричить, знімає на телефон, вказує як працювати і провокує конфлікт. Скільки б я витримала....чесно не знаю. Хочеться сподіватися, що колись таке явище зникне...», - каже Катерина Рибій.

Відео, викладене у мережу пішоходом, з яким стався конфлікт