Про це сказав заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів під час запалювання свічки пам’яті на 300-ту річницю від поховання равіна Якова Оренштайна на території єврейського цвинтаря сьогодні.

Василь Косів сказав, що для сучасних львів’ян важливо знати історію єврейського народу, який жив на території міста.

„Потрібно залучати небайдужих людей, щоб створити на місці колишнього цвинтаря меморіальний парк. У нас збереглися фотографії зі старих часів, колись на цій зеленій території були надгробки” – сказав Василь Косів.

Сьогодні єврейська громада провела урочисту асамблею та запалила свічу пам’яті Якова Оренштайна на місці цвинтаря, де поховані лідери єврейського народу.

„Це визначний день для всіх євреїв, особливо для людей в Україні. На цьому місці поховані відомі равіни та лідери нашого народу, яких ми шануємо до сьогодні” – сказав голова міжнародного комітету зі збереження кладовищ, братських могил та історичних місць равін Полачек.

На урочистостях були присутні представниця департаменту прав людини та культури Посольства США в Україні Мішель Воррен, начальник управління внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації Ігор Ожиївський, представники єврейської громади з Ізраїлю, США та Львова.