Спеціалісти управління охорони історичного середовища розпочали роботу із збереження скульптур у Львові.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

З будинку, що на площі Ринок, 3 зняли три скульптури для реставрації, а на їхньому місці будуть копії. Оригінали скульптур зберігаються у музеї Пінзеля, що на площі Митній,1.
 

«Скульптури розташовані на відкритому просторі і, на жаль, піддаються впливу часу, кислотних дощів, і відповідно нищаться. Є різні практики та підходи до збереження скульптур. Звичайно, вони мають бути законсервовані і відреставровані, і кожного року чи що два роки мають проводити обстеження і підтримувати їх у належній формі. Таку практику треба впровадити у Львові, і передбачити відповідні кошти. Що ж робити зі скульптурами, які в такому стані, що не можуть далі бути на фасаді? Їх треба зняти, або відреставрувати на фасаді, якщо це можливо. Якщо ні, то міняти на копію», - повідомила під час брифінгу начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
 

«Коли на скульптуру Глорії дивилися знизу, ніхто не бачив, яка це делікатна і вироблена скульптура. Вона дуже деталізована і зроблена, щоб на неї дивитися зблизька. Це дуже гарна скульптура, яку можна експонувати в музеї», - додала Лілія Онищенко.
 

«Це дуже велика проблема, через насиченість міста транспортом та загазованість. Весь світ міняє скульптури. Львів – столиця скульптури і нас це дуже турбує. Ми нарешті можемо замінити скульптуру, тим самим врятувавши її. Зараз скульптури зберігаються у музеї Пінзеля, надалі у Львові планують зробити спеціальний музей львівської скульптури», - повідомив директор палацу Потоцьких Борис Возницький.

Довідка

Кожен будинок в середмісті мав свою назву. Найчастіше вона походила від прізвища чи імені власника, і навіть після зміни власника ще довго зберігала свою звичну назву. Так і кам’яниця на пл. Ринок, 3, яка до 18 ст. звалась кам’яницею Вільчеків.

Будинок переходив від одного власника до іншого, в більшості це були багаті львів’яни, серед яких магнат Жевуський, родина графа Лянц-Коронського, граф Станіслав Скарбек, фундатор будинку міського театру. У серпні 1772 р. на фасаді будинку встановлено аттик зі скульптурою Глорії, яку виконав скульптор Франциск Олендський, якому допомагав Ян Крушановський.
 

Скульптурна група «Глорія» в архівних матеріалах 18 ст. іменується як «Фама». Вона складається з трьох окремих частин. Центральна скульптура – повностояча жіноча постать з оголеним торсом та опорою на ліву ногу. Права рука втрачена. Пластика обличчя та зачіски втрачена. Торік скульптура була демонтована. Розчистку та консервацію скульптури виконали Т. Бенях та О. Дзиндра. Хіміко-біологічні дослідження провів завідувач кафедри реставрації Львівської національної академії мистецтв Ю. Островський. У 2008 р. скульптуру передано на зберігання до Музею Пінзеля, а на фасаді буде розміщено копію скульптури.