«Впродовж останніх тижнів, зокрема з початку вересня, зі зміною погодних умов ми спостерігаємо зростання кількості захворілих на гострі распіраторні захворювання», - сказав він.

«Кількість зареєстрованих захворілих на сьогодні не є критичною, але динаміка зростання кількості хворих на ГРЗ спонукає нас до активного інформування мешканців що треба робити, щоб ця кількість далі не збільшувалась», - додав Володимир Зуб.

На сьогодні інтенсивний показник захворюваності складає 42,1 проти 24,7 за аналогічний період 2009 року. Епідемічний поріг при цьому 65,1.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року за минулий тиждень захворіло на 1309 осіб більше – 3180 проти 1871. Минулого тижня захворіло на 550 чоловік більше, ніж позаминулого.

«Тобто ми ще далеко до епідемічного показника, але якщо порівняти з минулим роком і порівняти динаміку з минулими тижнями, то ми маємо суттєвий приріст», - зазначив він.

У зв’язку із цим головний лікар Львова закликав здорових мешканців Львова приділяти увагу профілактиці, а хворих лікуватися вдома, щоб не наражати на небезпеку інших людей.

«Треба провітрювати приміщення, мити руки, дотримуватися кашльового етикету», - підкреслив лікар. У разі, якщо симптоми не зникають на третій день хвороби, потрібно звертатися до лікаря.

Він зауважив, що усі, хто помер минулого року, зверталися до лікарів не раніше сьомого дня.

Володимир Зуб також запевнив що лікарні Львова готові до будь-якого розвитку подій, але він висловив сподівання, що цього року не буде такої ситуації з грипом як була минулого року.