Так, з початку 2012 року переважно в період опалювального сезону на території міста Львова трапилось 55 випадків отруєнь чадним газом, внаслідок чого потерпіло 84 людей із них 19 дітей. 8 випадків закінчились смертю людей.

Якщо порівняти за відповідний період 2011 року трапилось 35 таких нещасних випадків потерпіло 89 людей, із них 30 дітей, 3 смертельні випадки. За весь опалювальний сезон 2011 року на території м. Львова зареєстровано 43 випадки отруєння людей чадним газом, в результаті яких потерпіло 102 осіб, з них 36 дітей. На жаль, були і летальні випадки – четверо осіб загинуло від отруєння чадом.

«Як видно з статистичних даних спостерігається тенденція до зростання випадків, що стає можливою внаслідок нехтування багатьма людьми елементарних правил безпеки.

Найбільш імовірною причиною отруєння мешканців є експлуатація газових приладів при зачинених кватирках та закритих вентиляційних решітках, внаслідок чого в приміщені утворюється розрідження і виникає зворотна тяга в опалювальній печі. Газові прилади часто не обладнані автоматикою безпеки. Опалювальні печі не обладнані пристроями для прочищення газоходів печі та димового каналу. Димові канали влаштовані не завжди на рівні нормованої відмітки та своєчасно не прочищаються через мешканців. Часто буває відкладення сажі, засмічення та пошкодження внутрішніх стінок газоходів печі та димового каналу. Трапляється негерметичність газоходів і димового каналу, відсутність приточного повітря в приміщення, в якому влаштовані газові прилади, несправність газового обладнання», – наголошує начальник відділу захисту населення та території управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міської ради Євген Басан.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ГАЗОМ
При наявності запаху газу дзвоніть по телефону — 104
Не перевіряйте витоку газу вогнем (сірниками).
Не дозволяйте дітям та стороннім людям користуватися газом. .
Не залишайте палаючі прилади без нагляду.
Не заходьте в підвал з відкритим вогнем.
На кухні спати ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
Перед розпаленням опалювальних печей або водонагрівних приладів провітріть приміщення, після чого перевірте тягу у димарі. При відсутності тяги газом користуватися ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
Не перекаляйте опалювальні печі.
Під час користування ванною гасіть вогонь у колонці.
Під час користування газовою плитою або іншим газовим приладом в приміщенні тримайте відчиненою кватирку.
Великі каструлі на плиту ставити тільки на конфорки з високими ребрами або підставку.
Газові плити утримувати в чистоті.
Користуватися опалювальною піччю, яка має тріщини або шибери КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ прив'язувати мотузки до труб та сушити білизну над газовою плитою.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спати під час опалення печей.
Вимагайте від ЛКП своєчасного і якісного очищення димарів та ремонту опалювальних печей.
За самовільне перенесення та встановлення додаткових газових пристроїв квартира відключається від газу.
По всіх незрозумілих питаннях користування газом звертайтесь у ПАТ «Львівгаз».
Вимагайте від дільничного слюсаря перевірки всіх газифікованих пристроїв. Технічне обслуговування газових пристроїв виконується за заявками абонентів.
Коротка довідка
Чадний газ (окис вуглецю) – безколірний газ без запаху. Головна небезпека полягає у тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, замінює собою кисень, що міститься в еритроцитах. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування – гіпоксія.
Основними симптомами та ознаками отруєння є:
* головний біль та нудота, задуха
* спостерігається затьмарення свідомості, м’язова слабкість
* почервоніння шкіри обличчя та рук
При виявленні ознак отруєння чадним газом необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу та негайно вийти (або винести потерпілого) на свіже повітря.