24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. З нагоди свята у Львові зняли фільм про Центральний державний історичний архів України.

Відповідне відео опублікували у мережі.

“Атмосфера Центрального державного історичного архіву України у Львові повертає нас у XVІІ століття. У 1600–1630 роках на місці давнього храму зведено мурований монастирський оборонний комплекс ордену Бернардинів. Будівничими костелу та монастиря були Павло Римлянин, згодом Амврозій Прихильний та Андреас Бемер. У стилістиці храму поєдналися епохи ренесансу, бароко та маньєризму.

Як виглядає архів у Львові

До наших часів збереглися монастирські настінні розписи. У східному крилі монастиря розташовувалась бібліотека. У 1784 році австрійська влада заснувала в келіях монастиря «Архів гродських і земських актів міста Львова», який став попередником сучасного архіву. На той час архів налічував понад 10 тисяч судових книг. На сьогодні в архівних фондах зберігаються документи XII–XX століть. Архів налічує понад 1.2 мільйона справ. Історичний архів у Львові – один з найдавніших і найбагатших архівів України. Будівля Бернардинського монастирського комплексу внесена до переліку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”, – йдеться в описі до відео.