Про це розповів голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Ілльєнко, інформує кореспондент «Вголосу».

«Мені особливо приємно, що фільм мого батька «Молитва за гетьмана Мазепу» також демонструється в межах тижня українського кіно на підтримку Олега Синцова». Це дуже символічно, адже з цього фільму почалась інформаційна війна між Україною та Росією. Оскільки стрічка була офіційно заборонена в Росії, через її невідповідність тим канонам, які путінська Росія висувала до культурного продукту», – поділився Пилип Іллєнко.

За його словами, тоді заборона сприймалась хорошою рекламою для фільму.

«Ми тоді вважали, що ця заборона буде просто хорошим піаром, що це нам зробить безкоштовну рекламу. Але виявилось, що ми недооцінили ситуацію. Фільм заборонили в Україні і в усьому світі. Ми витратили з батьком багато зусиль, аби завершити його. Прем’єра вже відбулась по смерті батька, восени 2010 року», – розповів голова Державного агентства України з питань кіно.

За його словами, реакція глядачів опісля перегляду  стрічки в Києві та інший містах, засвідчила, що саме зараз настав пік актуальності цього фільму.

«Він про сьогодення», – підсумував Іллєнко.

Нагадаємо, вчора у Львові розпочався «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова».

Як писав «Вголос», міський суд залишив під вартою українського режисера Олега Сенцова, якого викрали російські спецслужби та інкримінували підготовку терактів у Криму.