Відомі учені й освітяни-україністи з усієї України зберуться, аби стати на захист державного статусу та суспільного розвитку української мови.

«У невтішних умовах загальної зневіри філологи прагнуть дати «відкритий урок» політикам та чиновникам, як дієво протистояти викликам часу і виборювати культурно-освітній простір для рідного слова», - повідомляють вони.

На заході планують створити «Всеукраїнську асоціацію викладачів української мови і літератури», яка ініціюватиме докорінне переосмислення мовно-літературної освіти та сприятиме законодавчому закріпленню її нових стандартів.

«У той час, як питання мови «виринає» лише у вирі відчайдушних політичних баталій і залишається актуальним не довше, ніж триває передвиборчий марафон, пріоритетним надзавданням «Всеукраїнської асоціації викладачів української мови і літератури» стане постійний моніторинг за реалізацією мовно-літературних стратегій в Україні та діяльна участь у розв’язанні нагальних проблем щодо утвердження високого авторитету української мови у світі», - додають у повідомленні.