Такі результати обстежень, які проводять районні адміністрації Львова спільно з відповідними контролюючими службами, повідомила заступник голови Галицької районної адміністрації Ярослава Білостоцька.

Вона розповіла, що працівники Галицької адміністрації спільно з представниками Державної податкової інспекції, прокуратури, Пенсійного фонду та Центру зайнятості за перший квартал 2011 року перевірили 20 закладів  і виявили 37 осіб, які не були офіційно оформлені на своїх робочих місцях. По двох закладах матеріали передані в прокуратуру.

«Коли ми приходимо, до прикладу, в заклади громадського харчування, яких в центральній частині міста є найбільше, відразу видно скільки працівників там працює «в тіні». Нам кажуть, що тут працює одна людина, чи двоє, але вже в залі бачимо трьох осіб і ще троє працюють на кухні», - зазначила Ярослава Білостоцька.

Працівники Сихівської райадміністрації за перших три місяці цього року обстежили понад 30 об‘єктів та виявили використання робочої сили 10 неоформлених працівників. По 4 суб‘єктах підприємницької діяльності матеріали передані в прокуратуру для вживання заходів.

У Шевченківському районі за 2011 рік було проведено 7 виїзних обстежень, під час яких перевірено 16 суб‘єктів господарської діяльності. На цих підприємствах 25 працівників не мали належного оформлення трудових відносин з працедавцями.

«У Шевченківському районі, крім закладів громадського харчування та МАФів, дуже багато нелегальних працівників є на авто мийках. Вони за недавній період часу виросли у Львові, як гриби після дощу. Ми відвідали майже 8 таких авто мийок і на кожній знайшли незареєстрованих працівників. Підприємці мають великий запас різних хитрощів, щоб приховати незареєстрованих працівників. Може стане соромно тим великим бізнесменам та підприємцям, якщо ми відверто скажемо, що в 3 тисячолітті вони утримують в себе рабів. Це є великий гріх брати людину на працю і не оформляти її офіційно», - розповіла заступник голови Шевченківської РА Катерина Гороховська.

Працівники залізничної рай адміністрації у лютому-квітні 2011 року обстежили 17 об‘єктів господарської діяльності (торгівля в магазині – 3, бари – 3, перукарні – 3, МАФи – 8 об‘єктів) та виявили 22 працівники, трудові відносини з якими не були оформлені. Щодо 7 працівників матеріали передано в прокуратуру, з них відкрита одна кримінальна справа.

За порушення законодавства про працю передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів (від 850 до 1700 гривень), обмеження права обіймати посади від 3 до 5 років та виправні роботи строком до 2 років.

Варто зазначити, що комісії, які проводять виїзні обстеження не мають права притягати до відповідальності підприємців, а лише проводити з ними роз‘яснювальні бесіди.