Сьогодні одна з працівниць львівського відділення державної компанії "Укрпошти" № 13 (вул. С. Бандери, 24) відмовилася спілкуватися з клієнткою українською мовою і балакала російською.

Про це у коментарі "Вголосу" розповіла місцева жителька Діана Іванків.

Остання вранці прийшла в "Укрпошту", щоб оплатити рахунки. Працівниця державної компанії розмовляла з клієнткою російською. На зауваження і прохання перейти на українську, працівниця відповіла: "А якщо тут буде російська державна мова, то якою будете говорити?".

Така фраза обурила Діану Іванків і вона заявила, що "тут ніколи російської мови не буде". На що працівниця "Укрпошти" відповіла: "Пасмотрім-пасмотрім".

Також остання у розмові повідомила, що приїхала до Львова з "Навароссії". На запитання Діани Іванків, де це, працівниця державної установи сказала, що "у Росії".


Відділення «Укрпошти» № 13 (вул. С. Бандери, 24)

Зазначимо, що прийнятий Верховною Радою у першому читанні (04.10.2018) Проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д, запропонований представницею “Самопомочі” Іриною Подоляк, вводить у правове поле такі соціолінгвальні покручі, як ”мова, прийнятна для сторін”, ”мова на вимогу споживача”, якими повністю нівелюється статус української мови як державної.

Читайте також: "Купили кота в мішку": що пропонує законопроект про мову 5670-д