Як розповідає радник міського голови з питань збереження архітектурної спадщини Львова Таїса Бушель в рамках спільного українсько-американського проекту і завдяки гранту Американського Фонду Розуміння до Львова приїхали чотири американські спеціалісти для того, щоб подати інформацію щодо створення візит-центрів взагалі в Україні і у Львові, зокрема.

«Сподіваємося, що найближчим часом у Львові появиться такий візит-центр для того, щоб краще подавати туристам інформацію про Львів та регіон і краще управляти ними», - додала вона.

«Це мій перший візит до України і я здивована тим, що, нажаль, не спілкуючись українською мовою і не будучи знайомою з українською культурою, мені дуже важко освоїтися у цьому місті. Я думаю, що це торкається не лише персонально мене, а й взагалі всіх іноземців, що будуть прибувати до Львова. І саме тому, дуже важливо запроваджувати такі візит-центри у Львові. Для великих туристичних міст – це надзвичайно важлива інституція», - розповіла спеціаліст національної служби парків США Андреа Шарон.

За її словами, можливі різні варіанти візит-центру. Він може бути надзвичайно примітивним, коли просто надворі розміщується певна інформація з вказівкою куди саме пройти, яка там ситуація і який існує маршрут, щоб дістатися до цікавого туристичного місця. І навпаки – це може бути серйозна будівля, яка містить велику кількість інформації і є складною структурою.

«Візит-центр є надзвичайно важливим для туристичного міста і він не потребує значних ресурсів та затрат, а в той же час приносить величезний прибуток та розвиток регіону», - додала вона.

І продовжила: «Гуляючи вздовж львівських вулиць і дивлячись на будинки, я не могла побачити ваші львівські старі мури і було б добре, якби на них були вказівники – чому ця будівля важлива і що саме тут відбулося. Бо турист хоче цього знати. А в вас цього, нажаль, нема».