Про це інформує кореспондент Вголосу.

В основі експозиції – ідея грона, як біблійного символу. У формі грона не лише  полотна, але й загальна композиція виставки.

«У проекті «Гроно» художниця використовує часто забуті сьогодні, але такі зрілі у своїй геніальній простоті, плоди української народної культури, зокрема, народної гравюри та ікони на склі й, «перемелюючи», «витискає» з них оригінальні малярські твори – поживу для сучасної культури. Богородиця з дитям, архангел Михаїл, святий Юрій Змієборець, святий Василій Великий, святий Миколай Чудотворець, святі верховні апостоли Петро і Павло, всі найпопулярніші в Україні святі, покровителі міст, хранителі Церкви, охоронці від злих сил, опікуни тварин та збіжжя, заступники у молитві; ті, що поруч із Христом перебувають на небі в царських одежах; ті, в яких перебуває Христос; ті, що приносять плід», – зазначає мистецтвознавець Марія Цимбаліста.

За її словами, проект Уляни Нищу-Борисяк інтерпретує твори у форму виноградини, одну із улюблених у творчості художниці.

«Через цю незвичну форму ми, немовби, через шпарину в дверях, заглядаємо на спільноту святих – бачимо фрагмент Покрови зі святими, поруч стаємо свідками зустрічі величної Богородиці і далекого Юрія, що долає змія», – розповідає мистецтвознавиця.

«Та все ж найважливіше, що ми маємо побачити у цьому гроні, це –Христос розп’ятий, пагін, з якого народжується кожна людина – і та свята й та, що колись може стати святою», – підсумувала Цимбаліста.

Виставка триватиме до 24 листопада.