Як розповіла на прес-конференції головний редактор видавництва «Грані-Т» Олена Мовчан, у книжці зібрані матеріали трьох фахових дискусій про феномен Бандери, які в останні роки провадили у ЗМІ українські та іноземні історики й есеїсти.

За її словами, збірка має публічний, а не історичний характер. Олена Мовчан зазначила, що слово в цій книзі взяли не ті, кому це слово надали, а ті хто має своє бачення тогочасного розвитку подій і постаті Степана Бандери.

«Для когось ця книга буде «за Бандеру», хтось побачить в ній протибандерівські нотки. Але, ні упорядники, ні редакція видавництва не стали на жоден бік. Книга абсолютно не була цензурована і далі правил української граматики, ми в цю книгу носа не пхали», - сказала Олена Мовчан.

Політичний експерт Ігор Балинський зазначив, що ця книга може стати зручною базою для істориків, які хочуть аналізувати цю проблему.

«Всі тексти були в медіа. Вони обговорювалися, викликали шалені конфлікти, певні реакції. Історики, які дискутують у медіа, - це є драйвово і цікаво. В тих текстах є зібрана вся медіа-палітра про Степана Бандеру за останні два роки. До цієї книжки можна мати багато претензій, але дискусія є така, яким є суспільство», - сказав Ігор Балинський

Однин із упорядників книжки, історик Ярослав Грицак зазначив, що в українській історії немає іншої постаті, крім Бандери, яка б так сильно і темпераментно ділила не лише суспільство, але й істориків. Він також запевнив, що упорядники отримали «нульовий гонорар від книжки, бо робили це принципово».