Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».  

Як розповів художник, розробник медалей Олег Денесенко, на аверсі медалі зображений козацький хрест, на променях якого є давньоруські орнаменти. Хрест обрамлений лавровим вінком – символом слави.

«Тризуб в центрі символізує державність, стилізований і взятий із срібляників – монет часів правління Володимира Великого», – додав розробник.

Також на аверсі є надпис: «Слава Україні – Героям Слава», який розділений давніми символами – зірками вічності.

«Тобто аверс є більше національно-патріотичний, державницький», – зазначив він. 

На реверсі зображений патрон українського Воїнства Архистратиг Михаїл, який символізує боротьбу добра та зла.

У правій руці у нього переможно піднятий вогняний меч, у лівій – щит із тризубом. Архангел одягнений у стилізовані обладунки періоду Давньої Руси.  Він стоїть на драконі, який уособлює силу зла.

«На реверсі також зображений надпис по колу, гасла Майдану, які, я дуже надіюся, ми будемо довго пам’ятати і вони будуть супроводжувати нас протягом усього нашого життя: «Пам’яті Небесної сотні – Герої на вмирають», –  додав Олег Денесенко.

Як зазначив директор ТзОВ «Топаз» Володимир Цьвок, наразі виготовили 5 тисяч таких пам’ятних медалей, присвячених подіям на Майдані. 

За його словами, ця медаль виготовлена із матеріалу мідно-нікелевого сплаву (МНЦ 15-20) або ще його називають «нове срібло».  Він також додав, що діаметр цієї монетоподібної медалі 35 мм, а товщина – 2 мм. 

«Медаль буде упакована у блістерну упаковку. На ній буде написаний Духовний гімн України, а також Державний гімн України. Будуть й надписи: «Україна понад усе» і «Пам’яті Небесної сотні». На звороті – текст пісні «Пливе кача по Тисині»  і надпис «Герої на вмирають», – повідомив Володимир Цьвок.

Також він додав, що всередині буде надрукований списки загиблих Небесної сотні.

« Зараз ми презентуємо макет медалі, але уже наступного тижня мешканці міста зможуть купити монету у мережі кіосків», – повідомив директор ТзОВ «Топаз»

За його словами, монета коштуватиме 25 грн. «Але це вартість поки без блістерної упаковки», – додав він.