Про це інформує кореспондент «Вголосу».

Як розповів один із засновників організації «Вікіпедіа Україна» Юрій Пероганич, редактори вже почали формувати тематичний список статей, які потребують створення. У переліку уже – 15 тем.

Як зазначив Пероганич, роботу над статтями уже розпочали, хоча формально проект буде стартувати із 1 серпня. Із 1 серпня до 1 вересня усі охочі можуть стати авторами текстів про Закерзоння.

За його словами, у статтях можна писати про ті населені пункти, де жили українці і звідки їх депортували у 1944 році. «Можна писати про споруди, про ті архітектурні пам’ятки, які є у цих населених пунктах. Про людей, які є вихідцями із них», – зазначив він.

Також Пероганич додав, що наповнення сторінки продовжиться і після завершення формального місячника.

«Це має бути не художній твір, а енциклопедичний, стислий та лаконічний текст. Починатися він повинен із дефініцій, визначення. Обов’язково має бути посилання на джерела. Ну і ще не варто забувати про авторські права. Також є ще принцип нейтральності, тобто якщо є різні точки зору, то у статті потрібно подавати їх всіх», – повідомив Пероганич.

«Тема є доволі актуальна із огляду на сьогодення, оскільки ми сьогодні маємо можливість спостерігати, як відбуваються ось ці переселення українців із Сходу на Захід і десь ми можемо собі спроектувати, як це відбувалося 70 років тому», – повідомив модератор заходу, – координатор проекту «Історичні діалоги» Михайло Галущак.

Він додав, що автори найкращих статей отримують подарунки.