18 вересня о 16.00 год. у приміщенні львівського Будинку вчених (вул. Листопадового чину, 6) відбудеться презентація україномовного та польськомовного варіантів наукової монографії «З історії етносоціальних конфліктів. Українці й поляки на Наддніпрянщині, Волині й у Східній Галичині в ХІХ – першій половині ХХ ст.», яку організовує Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України. Ця подія стане своєрідною прелюдією 25 Форуму Видавців у Львові.

Автор видання – доктор історичних наук, професор факультету міжнародних відносин Львівського університету, член НСЖУ Богдан Гудь.

У пропонованій книзі автор аргументовано висвітлює економічні, релігійні та етнічні чинники українсько-польських конфліктів на теренах Правобережної України протягом понад півтора століття, підтверджуючи тим самим правильність тези французького вченого Даніеля Бовуа про те, що збройний конфлікт на Волині мав «глибокі історичні корені».

Богдан Гудь підкреслює, що його книга розвінчує міф про «Волинь-43», як акцію заплановану, зорганізовану й реалізовану однією політичною силою – ОУН/УПА. Автор вважає, що польсько-український збройний конфлікт під час Другої світової війни був піком протистояння між двома народами, витоки якого сягають часу поділів Речі Посполитої між Росією, Австрією та Пруссією. Широко цитує також документи польського підпілля, які досі не використовували вчені-історики і які свідчать про серйозну інспірацію описуваних подій з боку Кремля й гітлерівської Німеччини.

Богдан Гудь

Організатор – Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України.

Вхід за попередніми запрошеннями.