Про це інформує прес-служба музею.

«Ще 5 років тому теми «Донбасу» не існувало в інформаційному просторі України. Всі знали, де він є, та знання закінчувалися на поняттях «шахтарі», «вотчина президента» і «найкращий футбольний клуб». Проте зміни настали несподівано і є доволі болючими. Про Донбас не говорить і не пише хіба що лінивий, хоча в «дореволюційний час» і науковці, і культуртрегери, і політики всіляко намагалися його оминати, як прийнято робити з гострими кутами», – каже Леся Гасиджак.

Автор лекторію спробує підняти завісу над особливою історією регіону, зупинитися на чинниках, які впливали на формування ідентичності його населення.

Початок лекції  о 16:00 у приміщенні виставкової зали музею. Плата – вхідний квиток у музей.

Довідка: Леся Гасиджак – кандидат історичних наук, етнолог, фахівець з етнокультури Донецького регіону. Старший науковий співробітник відділу культурологічних досліджень Науково-дослідного інституту українознавства, редактор Інтернет-порталу «Музейний простір», співробітник громадської організації «Український центр розвитку музейної справи». 2009 року захистила кандидатську дисертацію на тему «Процеси трансформації етнокультури українців Донеччини наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст.».