Офіційне відкриття конференції відбулося 5 травня в актовому залі Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Проведення таких зустрічей започаткували у 1998 році. Відтоді конференції проходять у формі відвертої розмови двох добрих партнерів.

Виступаючи на відкритті, голова Асоціації хірургів України, професор, доктора медичних наук Олександр Усенко, під патронатом якого проходить конференція, розповів про розвиток хірургічної науки, окреслив основні здобутки та проблеми сучасної хірургії в Україні. Олександр Усенко наголосив: «Хірургічна наука не стоїть на місці, а перебуває на стадії розвитку». Зокрема, розвивається кардіохірургія, пластична хірургія того. Окрім того, він відзначив критичну ситуацію з фінансуванням галузі охорони здоров’я.

У свою чергу польські хірурги розповіли своїм українським колегам про сучасні здобутки хірургії. Це і роботи, і розвиток телемедицини, й інформатизація тощо. Цим досвідом зараз із країнами-членами ЄС ділиться США, яка мають найбільші здобутки у цій сфері.

Як зазначають організатори, упродовж конференції її учасники, зокрема, поділяться досвідом надання медичної допомоги пораненим і травмованим під час ведення бойових дій, визначать напрями поліпшення ефективності та результатів лікування постраждалих, а також розглянуть питання співпраці в галузі військової медицини. Про основні напрямки сучасного розвитку хірургії в Україні, Польщі, впровадження новітніх медичних технологій, налагодження співпраці обговорюють у Львові на Шостій міжнародній науково-практичній конференції «Українсько-Польські хірургічні дні».

Окрім того, українські та польські хірурги говоритимуть про хірургію шлунково-кишкового тракту і хірургію баріатричну та метаболічну; новітні досягнення у хірургії, також – демонструватимуть сучасне медичне обладнання та інструментарій, лікарські засоби.

А також у рамках конференції відбудеться знайомство гостей із чарівним Львовом, який саме у ці дні відзначає своє 760-річчя.