У Львівській області організовує та проводить навчання Львівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Планування навчання здійснюється відповідно до запитів районних/міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, погоджених заступниками голів райдержадміністрацій та міст обласного значення, що проводять попередню роботу з кандидатами. Однією із важливих умов прийняття рішення про створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, встановлення опіки/піклування є вимога проходження кандидатами курсу підготовки до соціальної ролі вихователів дітей, позбавлених батьківського піклування.

Бути прийомними батьками – непросте завдання. Навчальний курс дозволяє виявити і зрозуміти основні проблеми, що виникають у житті дітей та сімей після створення прийомної сім’ї чи ДБСТ, обговорити та оцінити їх, краще усвідомити завдання, реалії та проблеми подальшої роботи. Курс складається з 6 семінарів, які мають послідовний характер та зміст. Учасників, які пройдуть весь курс навчання і збережуть бажання взяти у свою сім’ю дітей із закладів державної опіки, можна вважати підготовленими для реалізації цієї роботи – створення прийомної сім’ї чи ДБСТ.

З 7 до 22 жовтня 2010 року курс підготовки пройдуть 30 осіб – 3 сім’ї та 2 особи - кандидати у прийомні батьки та 22 кандидати в опікуни. У навчанні візьмуть участь сім’ї з міст Львів, Червоноград, Дрогобич, Радехівського, Жовківського, Мостиського, Бродівського, Кам’янка-Бузького, Сокальського, Перемишлянського, Миколаївського, Яворівського, Жидачівського районів.

Станом на 01.10.2010 року у Львівській області створено 80 прийомних сімей, у яких виховується 119 дітей та 18 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 109 дітей-вихованців.