На стадіоні “Торпедо” просто неба лікарі пояснювали ази надання домедичної допомоги. Медики показали усім охочим, як поводитись, коли побачили непритомну людину або ж якщо хтось подавився та інше. Після короткої теорії усі практикувались на манекенах.

Про це розповів депутат Львівської міської ради фракції “Європейська Солідарність” Віталій Свіщов.

“Мені сподобалося, як показували, як надавати першу допомогу дитині, коли вона подавилася. Чесно, я думав правильно робити так, як насправді не можна – за ноги догори. А так показали, як правильно, це досить цікаво”, – розповів львів’янин Олег Сьоман.

Такий захід для містян організували представники Європейської солідарності Шевченківського району та Українське лікарське товариство у Львові.

“За сприяння Українського лікарського товариства у Львові ми організували цей захід, щоб навчити людей, мешканців нашого району та всіх охочих допомагати потерпілому у критичній ситуації. Я, наприклад, не вмів надавати першу домедичну допомогу, але хотів навчитися. Щоб насправді були небайдужі люди довкола, такі заходи варто проводити частіше”, – розповів депутат Львівської міської ради фракції “Європейська Солідарність” Віталій Свіщов.

За словами заступниці голови ГО “Громадська надія” Лейли Мелесової-Вальчак, на захід зібралося близько сотні містян.

“У нас на майстер-клас зібралося багато людей, прийшли сім’ї з дітьми. Я вважаю, що люди мають знати, як надати першу допомогу в екстрених ситуаціях, врятувати себе чи когось поруч. Це дуже важливі і цікаві знання”, – наголосила Лейла Мелесова- Вальчак.

Керувала майстер-класом Людмила Гера – завідувачка навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги медицини катастроф.

“Не завжди професійні рятувальники є в тій екстреній ситуації чи надзвичайній ситуації. І в 99% випадків поряд є люди, які не мають медичної освіти, але могли б допомогти. Тому такі навички повинні мати всі”.

На майстер-клас завітали також медики львівських лікарень.

“Дуже рідко можна побачити те, що відбувається сьогодні на стадіоні Торпедо. Річ в тому, що поки приїде швидка допомога, потрібно надати першу допомогу, щоби людина або не захлиснулася рвотними масами, або зробити їй штучне дихання, або відновити серцебиття. Ті перші хвилини є дуже важливі для відновлення життєдіяльності організму”, – додав Заслужений лікар України та депутат ЛМР Роман Грицевич.

Захід провели з нагоди Міжнародного дня “Лікарі світу – за мир”.