Французький віолончеліст Ромен Ґаріу та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою Сімона Камартіна (Швейцарія) виконають львівські прем’єри таких композиторів, як Ганс Шойбле, Ґаліна Ґорєлова, Нодар Мамісашвілі, Мартін Дерунгс, Олів'є Мессіан.

«Швейцарська складова завжди була важливою й помітною рисою програм «Контрастів». Згадану традицію продовжує й презентована програма. Важливо, що відкриває її твір одного з центральних представників «німецького» напрямку швейцарської школи Ганса Шойблє. «Hymnus» є однією з перших післявоєнних композицій і демонструє характерне для Шойблє захоплення великими оркестровими масивами, їх структурними та тембровими можливостями», – відзначають організатори.

Твір ще одного швейцарського автора Мартіна Дерунґса, прозвучить у другій частині концерту. «Полум’я, що згасає» сам Дерунґс називає «музикою про музику» – ця композиція тісно пов’язана з історичними традиціями попередніх епох», – розповідають у філармонії.

Продовженням концерту стане «Le mythe sacral (La fermata nel tempo)» Ґаліни Ґорєлової.

«Концерт завершує музика одного з найбільш знакових композиторів ХХ ст. Олів’є Мессіана. «Осяяння потойбічного» є одним з останніх творів, який автор написав уже в більш як вісімдесятилітньому віці на замовлення Філармонійного оркестру Нью-Йорка. В оригіналі композиція має одинадцять частин (у концерті прозвучать дві з них) і триває понад годину. Тут Олів’є Мессіан знову звернувся до свого улюбленого джерела натхнення – співу птахів, і трансформував орнітологічні записи з Австралії, Нової Зеландії, Папуа Нової Гвінеї та Сінгапуру», – підсумовують організатори.

Концерт розпочнеться о 19:00.