Таку думку висловив голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» Микола Кобільник під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

Микола Кобільник зазначив, що в Міністерства оборони є дуже багато будівель, які не експлуатують. Ідеться про гуртожитки, а також земельні ділянки, які можна передати учасникам бойових дій.

«Наразі немає механізму передачі, точніше у Верховній Раді трошки гальмують вирішення цього питання. Але це суттєво допомогло б розв'язати наявну проблему з житлом, адже є люди, які готові об’єднуватись і ремонтувати занедбані будівлі за власні кошти, якщо Міноборони їх віддасть», – сказав голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО».

Своєю чергою, голова громадської ради при Головному управлінні Держземагентства у Львівській області Ярослав Мандрук розповів, що у Брюховичах біля Львова є близько 140 га землі, яка належить Міністерству оборони. Львівська обласна державна адміністрація зверталася з проханням про передачу цієї землі на баланс органів місцевого самоврядування, однак у Кабміні відповіли, що цю землю продаватимуть, а витрачені кошти, можливо, віддадуть на Львівщину.

«Не факт, що кошти, вилучені від продажу цієї земельної ділянки, потраплять куди треба. Але, якби цю землю передали на баланс селищної ради, на місці ми би вже розібралися і проконтролювали, щоб земельні ділянки отримали саме учасники АТО», – сказав Ярослав Мандрук.

Як писав «Вголос», якщо учасник бойових дій на Донбасі ще до війни отримав безкоштовну земельну ділянку, після АТО він уже не може претендувати на землю.