У будинку на вул. І. Франка, 90 триває реставрація 5 балконів. Будівля цікава тим, що її фасад прикрашали два кронштейни у вигляді слонів, що було великою рідкістю у Львові.

Про це кореспондентові “Вголосу” розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

“Цей будинок – це класична сецесія, виконана у 1910 році. Несподівано на одному з балконів створили кроштейни у вигляді слонячих голів. Оскільки всередині вони були пустими, туди потрапляла волога, навіть залітали птахи. Таким чином фігури нищилися”.

Руслан Кужик, директор підрядної організації, зазначив, що робота над реставрацією балконів має свої особливі труднощі, адже всі елементи у настільки поганому стані, що навіть одну із “голів слона” не вдалося врятувати.

“Найбільше часу пішло на знімання форм, відливки, виготовлення моделей і самих художніх елементів, які будуть встановлюватися. Балкони спочатку ледь існували, потрібно було доливати плиту, рятувати елементи, які ще були у більш-менш нормальному стані, все інше ми переробляли заново”, – каже Кужик.

У ЛМР повідомили, що кошторисна вартість робіт складає майже 800 тисяч гривень, а реставрацію обіцяють завершити до кінця року.