Як нагадав чиновник в Україні з 1 липня сума державної соціальної допомоги при народженні дитини буде фіксованою –  41 280 гривень, і не залежатиме, як раніше, ні від того, яка по рахунку дитина у сім’ї – перша, друга, третя, ні від прожиткового мінімуму.

За його словами, відтепер виплата допомоги здійснюється при народженні дитини одноразово у сумі 10 320 гривень, а також решта суми буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців – по 860 гривень на місяць.

Також Ігор Кобрин зазначив, що минулі виплати допомоги при народженні дитини були прив’язані до прожиткового мінімуму. Тобто, за його словами, якщо прожитковий мінімум збільшувався, то і збільшувалися виплати на дітей. Відповідно, допомога дітям, які народилися після 31 грудня 2011 року нараховувалася у  сумі кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму – на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму –   на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму – на третю і кожну наступну дитину. Як зазначив Ігор Кобрин, відтепер встановлена фіксована сума, яка буде постійною і не залежатиме від прожиткового мінімуму.

«Також важливо зазначити, що допомога батькам, діти яких народженні до 30 червня 2014 року наразі залишаються такими, як були до цього часу – на першу дитину–  30 960 гривень, на другу– 61 920 гривень, на третю та наступних дітей – 123 840 гривень», – пояснив він.

Відтепер, за його словами, буде й відносно спрощений порядок подачі документів. «Тобто один із батьків або опікун повинен подати заяву довільної форми і копію свідоцтва про народження дитини з пред’явленням оригіналу», –  повідомив Кобрин. 

Як писав раніше «Вголос», зміни щодо виплати допомоги при народженні дитини передбачені Законом України «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні», який парламент прийняв 27 березня 2014 року. Допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною після досягнення нею трирічного віку об’єднані в один вид – допомога при народженні дитини.