Про це у коментарі кореспонденту «Вголосу» розповів один із організаторів заходу, президент благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислав Новоженець.

«Ми презентуватимемо цю карту, а також розповідатимемо про історичні реалії Криму, його національний склад, хронологію подій останньої окупації території, дискримінацію українців на півострові тощо, – зазначив він. – Усе заради того, аби довести, що цей півострів може належати лише Україні».  

За його словами, історична ретроспектива включатиме розповідь про Крим у період існування Великої Скіфії, Тавроскіфії, Босфорського царства, Київської Русі, Козаччини, УНР тощо.  

«Відкриємо завісу і на діяльність УПА та ОУН на території Криму, – додав Ростислав Новоженець. – Зокрема, розкажемо про період її діяльності на теренах півострова, а також функціонування там мережі ОУН».

Також він розповів, що це вже 12 карта за ліком із циклу «Соборна Україна». Її поширять у навчальних закладах, бібліотеках та серед громадськості для кращого розуміння проблематики Криму.

Розпочнеться захід о 16:00 год у Львівському історичному музеї, що за адресою: пл. Ринок, 6.

«Вголос»