У медіа неодноразово іронізували з приводу участі українських політиків у відкритті будь-яких об‘єктів інфраструктури, доріг, шкіл чи навіть приватних бізнесів.

Особливо, така тенденція простежується в українському політикумі під час виборчих процесів. Втім, коли мова йде про різноманітні акції (а особливо – патріотичні) у міжвиборчий період, то ця тема для українців – також не нова. Зокрема, навіть тоді, коли до нових виборів, як до неба рачки, наші можновладці ніколи не уникають можливості пропіарити себе своєю присутністю на відкритті різноманітних табличок та пам’ятників. До встановлення яких, вони, до речі, далеко не завжди мають пряме відношення.


Жест Садового

Не є таємницею, що такий піар-хід нерідко використовує у своїх політичних інтересах міський голова Львова Андрій Садовий. Начебто з патріотичними мотивами, він вже не вперше підкреслює свою жертовність під час війни з російськими окупантами, демонструючи українським захисникам свою повагу та непересічну близькість з ними. Зокрема, вчора, 5 травня, Садовий зробив чергову спробу завоювати любов електорату, відвідавши урочисте відкриття таблички з назвою нової вулиці у Львові, якій присвоїли ім’я Захисників України.

У присутності українських воїнів та їхніх родин міський голова зробив патетично-патріотичну промову, наголосивши на тому, яке почесне завдання виконує. «Дуже приємно, що сьогодні, разом з родинами наших героїв, ми мали таку почесну місію. Вулиця отримала ім‘я, це важливо», – зазначив Садовий. Потім він додав, що на вулиці планують оновити старі мурали. Зокрема, за словами Садового, найближчим часом буде проведено конкурс, у якому зможуть зреалізувати себе найкращі митці. Цікаво те, що раніше безіменна вулиця, яка сьогодні отримала назву, є однією з найкоротших у Львові – її довжина всього 150 метрів. Вона розташована між вулицями Тараса Шевченка та Городоцькою.

До слова, на ній повністю відсутня нумерація, оскільки до неї не належить жоден будинок. Рішення назвати вулицю на честь українських захисників було прийнято під час сесії Львівської міської ради 22 квітня. Його підтримало 56 депутатів. Але Садовий і тут перетягнув ковдру від депутатів, намагаючись отримати від цього політичні дивіденди.