Про це інформує прес-служба Львівської міськради.

Учасники дискусії планують обговорити питання створення програм для суботніх (недільних) шкіл, інтеграції курсу української мови в систему освіти країн проживання, підходу до викладання української мови (мова як рідна / як іноземна / як друга), а також можливості українських фахівців щодо сприяння у створенні навчально-методичного забезпечення для шкіл діаспори.

«Сподіваємося, що ми зможемо визначитися з пріоритетами. Адже працювати з усіма – це означає не працювати ні з ким. За кордоном наші емігранти створили систему української освіти, яка охопила освітні заклади різного типу: суботні школи, школи з етнонаціональним компонентом, білінгвальні та багато інших. Розраховую на те, що учасники Круглого столу приймуть правильні рішення щодо типу шкіл, з якими будуть працювати фахівці Львівщини, знайдуть консенсус і в питаннях створення спільних авторських колективів, допомоги в розробці навчальних програм, і, що найважливіше, навчально-методичного забезпечення. Важливо зробити правильні кроки для реального результату», - розповідає Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».

До дискусії запрошено представників Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, а також експертів з Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Львівського національного університету ім. І. Франка, Українського католицького університету, комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, комісії УГКЦ у справах мігрантів, представників українських навчальних закладів з-за кордону.