Про це Канчелі розповів сьогодні під час прес-конференції у Львові, передає кореспондент «Вголосу».

На концерті, який розпочинеться сьогодні о 19:00, звучатиме симфонічна музика Канчелі — літургія Оплаканий вітром у версії для віолончелі з оркестром, написана спеціально для престижного німецького фестивалю Berliner Feswochen, та Сьома Симфонія – остання із грандіозного циклу, задуманого композитором як ціла епопея семи симфонічних «життів».

Як розповів маестро, йому дуже приємно опинитися у Львові на 79 році свого життя, бо невідомо чи судилося йому ще коли-небудь приїхати сюди. «Для мене Україна – це досить довге таке життя, пов’язане, здебільшого, з Києвом. Я можу назвати два прізвища, з якими я прожив це життя – це Валентин Сільвестров і Роман Ісакович Кофман. Особистості завжди мають велике значення, але річ не лише в особистостях, а в якійсь однаковій долі, яка випала моїй Батьківщині, моєму народу й Україні. Я думаю, що абсолютна більшість Грузії розставила правильні акценти щодо того, що нині відбувається.

Я дуже радий, що в такі непрості часи для України сьогодні прозвучить моя досить печальна  і трагічна музика. Я взагалі веселу музику пишу лише тоді, коли мене про це просять режисери кіно, чи театру. Та, коли я пишу для себе, ця музика завжди навіяна певним смутком, інколи там з’являється і надія. Ви прекрасно знаєте, що час найкращий суддя не лише в мистецтві, а й в житті. Наступний мій концерт буде 17 листопада в Києві й мені б дуже хотілося, щоб до цього часу становище в Україні стало набагато кращим. Також мене запросили на ще один концерт 6 травня – моя мрія, щоб до цього час настав мир», – промовив легендарний композитор.

Гія Канчелі заявив, що сьогоднішній концерт присвячує пам’яті тих людей, які  пожертвували своїм життям заради незалежності України.

Говорячи про свою творчість, він додав: «Я не люблю говорити про свою музику, бо не знаю, що про неї сказати. Все, щоб я хотів сказати, проходить в процесі роботи, яка достатньо вимучує і виснажує. Єдине моє побажання, щоб слухач мої муки не сприймав, як муки, а вважав, що це все прийшло з якоюсь легкістю. Тому я б дуже хотів, щоб сьогодні ввечері мою музику сприйняли з розумінням».

Диригент сьогоднішнього концерту бельгієць Стівен Дікрен наголосив, що музика композитора Гії Канчелі просякнута певним відчуттям жалю, однак вона не позбавлена надії. «Слухаючи цю музику, я позбавляюсь певних негативних відчуттів – злості, ненависті, помсти. Ця музика очищує, дає певні життєві орієнтири», – зазначив диригент.

Присутній на заході Надзвичайний та Повноважній посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба зазначив, що Грузія – це, власне, і є музика Гії. А посол Бельгії в Україні Люк Якобс додав, що сьогоднішній концерт – це приклад чудової співпраці України, Грузії і Бельгії, бо саме в цій країні вже 20 років проживає легендарний композитор. Хоча сам Гія зізнався, що за всіма своїми відчуттями продовжує далі жити в Грузії, на рідній вулиці, в рідному домі.