Як повідомив журналіст Вголосу, участь у Форумі взяли заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, представник Дирекції Культури в Раді Європи Маделена Гроссман, представник Генеральної Президії Підприємництва і Промисловості, Європейська Комісія Алан Велла, директор Корпорації Майкрософт в країнах центральної і східної Європи Людмила Фатєєва, провідний спеціаліст Відділу культури етносів України та української діаспори Управління міжнародних зв'язків Міністерства Культури України Олександра Стасюк, віце-президент Міжнароної Асоціації Винних Законів (AIDV ) Робер Тінло.

Василь Косів розповів, що Україна зробила чималий внесок у розробку проекту з розвитку стійкого туризму на прикладі винного культурного туризму, в рамках Регіональної Програми Київської Ініціативи Ради Європи.

Представник Дирекції Культури в Раді Європи Маделена Гроссман зазначила, що Львів для проведення цього форуму обрали не випадково. Саме це «динамічне місто, яке стрімко розвивається в галузі туризму», повинне стати рушійною силою для розвитку стійкого культурного винного туризму в Україні.

«Сьогодні винороби з Одеси, Криму та Закарпаття обговорюватимуть значення нових підходів до розвитку винного туризму в Україні, запропонують власні ідеї і проекти для промоції винних культурних маршрутів України», - сказала Маделена Гроссман.

Вона додала, що винна культура України є дуже цінною для світу, проте це культурне розмаїття ще треба розкрити. На думку Маделени Гроссман, це станеться після проведення в Україні чемпіонату з футболу Євро-2012.

Представник Генеральної Президії Підприємництва і Промисловості, Європейська Комісія Алан Велла наголосив, що програма розвитку винного туризму розроблена для застосування її майбутніми поколіннями.

«Особливу увагу ми звертаємо на екологічний та культурний туризм. Концепція стійкого туризму пропонує нам новий економічний підхід до галузі. Культурна економіка створює нові потреби, нові демократичні права та обов‘язки. Саме їх ми втілили у своїй програмі. Думаю, ви зможете в ній почерпати натхнення та знайти розв’язання багатьох ваших проблем», - сказав Алан Велла.

Віце-президент Міжнароної Асоціації Винних Законів (AIDV ) Робер Тінло вважає, що Україна та Львів зокрема мають стати об’єднуючим елементом для винних маршрутів усієї Європи.

«Цікаво, що Китай, який, здавалось би, не є виноробною країною, займає сьоме місце у світі по виробництву цього продукту. США – перші у світі за споживанням вина. Але історично корені виноробства лежать тут, у Європі. Думаю, саме час Європі об‘єднатися для того, щоб вивести ці корені на поверхню. Адже лоза, з якої можна зробити справжнє вино, була вирощена саме тут», - зазначив Робер Тінло.