Судове засідання у справі мало відбутися у Шевченківському районному суді Львова 8 квітня. Проте, як повідомив кореспондент «Вголосу», за клопотанням сторони позивача, розгляд справи перенесли на 6 травня, оскільки їхній представник у суді не зміг бути присутнім на засіданні, бо перебував на розгляді іншої справи в іншому суді.

Водночас, Андрій Смик розповів про обставини, які його, студента юридичного факультету, привели на лаву підсудних.

«Збори курсу відбувалися 4 лютого цього року. Я виступив перед аудиторією, в які перебувало близько 300 студентів та викладачів, а також декан факультету, його перший та другий заступники. Я висловив свої зауваження щодо корупції в університеті та на факультеті зокрема», – каже Андрій.

Студент звинуватив у хабарництві першого заступника декана Романа Максимовича, а також викладача Валерія Кір’якова. Він хотів, щоб озвучену ним заяву розглянули як звернення і провели відповідне розслідування на факультеті.

За словами студента, на звинувачення пан Максимович відповів, що ні у кого хабарів не вимагав. Далі, як розповів Андрій, після проведеної деканом «роз’яснювальної роботи» у кабінеті із студентами та вище названими викладачами, він відмовився вибачатися за сказане.

А наприкінці березня йому прийшла повістка зі суду за спільним позовом від Кір’якова та Максимовича – «через вчинення щодо них злочину проти честі та гідності». Суть позову, як пояснив Андрій, полягає в тому, що він завдав викладачам душевні страждання, створив перешкоди у здійсненні викладацької діяльності. 

«Мене здивувало те, що позивачі клопочуть про відкладення справи у зв’язку із неявкою представника-адвоката. Ці особи не один рік вивчають юриспруденцію, не один рік займають посади в державних органах. Окрім того, згідно із єдиним державним реєстром адвокатів України, вони обидва мають адвокатські посвідчення. Тому мене дуже здивувало, що через це перенесли справу», – зазначив сьогодні у суді відповідач.

Майбутній юрист каже, що, на відміну від викладачів, адвокатів наймати не буде, а захищатиме себе у суді сам: «Я можу себе захистити себе сам, і Бог мені у цьому допоможе».

На запитання «Вголосу» щодо реакції на вчинок Андрія з боку керівництва факультету та колег-студентів, він відповів, що жодного тиску не відчуває.

«Керівництво ВНЗ не чинило жодного тиску. А студенти розділилися на 3 групки. Одна – мене підтримує, але боїться. Інша групка – проти мого вчинку, бо кажуть, що їм ще треба завершити навчання в університеті. Треті – просто мовчать», – розповів хлопець.

Самі ж позивачі коментували ситуацію небагатослівно. Викладач Максимович зазначив, що у нього ніколи не було конфліктів із студентом Смиком.

«Я з ним конфліктів не мав, побачив його вперше якраз на тій зустрічі 4 лютого, коли він це озвучив», – сказав він.

«Я можу сказати більше: до сьогоднішнього дня я цього студента взагалі не бачив», – додав Кір’яков.

Суму у 10 тисяч гривень, яку як відшкодування вимагають позивачі, вони пообіцяли віддати на «добрі справи».

«Відповідно до законодавства, позивач може в будь-який момент або збільшити суму відшкодування, або зменшити. Чому саме така сума – це буде обґрунтовано. Більш того – кінцевий розмір визначає суд. І якою б не була кінцева цифра, ми її віддамо на добрі справи – на Збройні сили України», – заявив Максимович.

На чий бік у цій справі схилить шальки терезів Феміда – стане відомо вже у травні. Однак, ні для кого не є секретом, що проблема боротьби з корупцією та хабарництвом – в Україні та на Львівщині зокрема є однією з найнагальніших.

За інформацією керівника прес-служби ГУ МВС у Львівській області Світлани Добровольської, лише за минулий рік в області було зафіксовано понад 140 випадків отримання неправомірної вигоди. З них близько 10 випадків – у вищих навчальних закладах.

Марія Богак, «Вголос»