Про це начальник ГУ ДМС України у Львівській області Ярослав Скиба сказав під час зустрічі із депутатами Львівської міської ради від «Свободи» Любомиром Мельничуком та Іваном Лещишиним сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Як розповів Мельничук, на Львівщині декілька громадян мають рішення суду, в тому числі і найвищих інстанцій, про звільнення їх від сплати 120 гривень за бланк паспорта.

«Багато активістів у Львові ще з початку минулого року звернулися у судові інстанції і у судовому порядку довели, що ви незаконно вимагаєте від них платити за бланки. Крім того, така діяльність не передбачена жодним документом, а ви відмовляєтесь показувати договори, на підставі яких отримуєте бланки для закордонних паспортів. Недопустимою є також послуга «оформлення та видача паспорта», за яку люди змушені платити 87 грн, – просто за те, щоб паспорт поклали на стіл», – звернувся Любомир Мельничук до начальника ГУ ДМСУ на Львівщині.

Натомість Ярослав Скиба пояснив, що ГУ ДМСУ в Львівській області самостійно не встановлює жодних цін на послуги, а бланки, вартість яких оскаржують в судді активісти, їм присилають з Києва з уже встановленою ціною.

«Тендерну процедуру по закупівлі бланків здійснює Державна міграційна служба України. Мабуть, логічно звертатися до них про надання якихось договорів тощо», – сказав Скиба.

У відповідь Любомир Мельничук зачитав пункт із рішення суду одного з мешканців Львова, яке пройшло усі інстанції, в якому йдеться про те, щоб «визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДМС у Львівській області про відмову в оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон» для львів’янина, який подав цей позов.

«Тобто люди виграють суди, доводять у судовому порядку, що ця послуга не передбачена законом, ви не маєте права про це говорити, а ви, навіть маючи рішення суду, боїтесь його виконувати це рішення, бо вас у Києві, можливо, покарають», – сказав Любомир Мельничук.

Він додав, що разом із колегами, а також народний депутат, свободівець Маркіян Лопачак,  звернулися з цього питання у Державну міграційну службу України.

«Ми розуміємо, що насправді ця проблема стосується всієї України і будемо діяти, щоб не порушувалися права не лише львів’ян, але всіх українців. Але ви не хочете виконувати судову рішення, які стосуються конкретних людей, які прийшли до вас із рішеннями, де вказані конкретні ваші порушення. Аналізуючи ваші відповіді на ваші запитання, я бачу, що далі діє ота стара система, яка діяла і при Радянському Союзі, і при всіх інших режимах, які у нас були: ви боїтеся своїх начальників з Києва значно більше, ніж своїх сусідів, ніж львів’ян. Це неправильна позиція. Тому, маючи рішення суду, де вказано, що ви дієте незаконно і мусите прийняте певне рішення, яке суперечить політиці Міграційної служби, я раджу вам прикласти усіх зусиль, щоб вам допомогли вирішити питання конкретних людей, або змінили правила гри наверху», – наголосив Любомир Мельничук.