100-ліття Пласту (скаутингу) в Україні святкується впродовж 2012 року. Усі акції, організовані та проведені пластунами за цей час, були присвячені ювілею організації.

Зустріч триватиме до 24 серпня і завершиться спільним святкуванням Дня незалежності України. Дійства розпочались на Личаківському кладовищі урочистим освяченням другої частини пам'ятника «Пластунам, що не зламали своїх присяг». 

Програма на цей день включає також заїзд учасників та реєстрацію. Пластуни розбивають табір, розкладають намети, зустрічають друзів з різних куточків України та світу. Святковий концерт за участі етногуртів і перегляд фільму «Срібна земля» - таке закінчення першого дня Зустрічі.

Загалом ЮМПЗ збирає українських пластунів із десяти країн світу, а саме: Канада, США, Бельгія, Німеччина, Польща, Австралія, Аргентина, Австрія, Велика Британія. Окрім пластунів на зустріч завітали представники скаутського руху з США, Росії, Молдови та Польщі. Очікується близько півтори тисячі учасників віком до 18 років, а також близько п’ятисот старших 18 років.

Фото: Маріан Стрільців, Петро Задорожний, фотоагенція LUFA