Про це інформує прес-служба Львівської обласної філармонії.

Ідея належить засновникові відомого українського камерного оркестру «Віртуози Львова», народному артисту України Сергію Бурку та засновнику польської капели «Краковієнсіс» й польського фестивалю «Музика в старому Кракові» Станіславу Галонському.

«У серпні фестивалі синхронно пройдуть у двох містах. Зберігатиметься традиція проведення фестивалів у період літніх відпусток з 15 до 31 серпня. До програм двох фестивалів увійшли концерти, які відбудуться і для львівських, і для краківських глядачів», – розповідає Юрій Луців, координатор фестивалів, професор Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка.

За словами директора оркестру «Віртуози Львова» Ростислава Бурка, концерти відомих виконавців та колективів з різних країн проходитимуть в храмах, пам'ятних та історичних місцях обидвох міст у періодичній послідовній. За його словами, це створить своєрідний духовний міст і паралель між містами, які мають спільну історію,  історичні пам'ятки яких внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

В репертуарі колективів та виконавців як у Львові, так і в Кракові, звучатимуть твори композиторів різних епох – від бароко до класики.

Бурко додав, що особливою ознакою фестивалю стане  виконання творів європейських композиторів, життя і творчість яких пов'язана з історією Львоа, а саме Франца Ксавера Моцарта, сина В.А.Моцарта, польського Паганіні, скрипаля-віртуоза,  композитора Кароля Ліпінського. Відбудеться львівська прем’єра опери «Сокіл» українського композитора Дмитра Бортнянського у постановці народної артистки України Наталії Свириденко.

Окремою фестивальною сторінкою стануть виступи у Львові молоді з Кракова і,  навпаки, у Кракові зі Львова. Вперше у Львові виступить чудовий (ревеляційний) молодіжний Бетховенський оркестр під орудою знаменитого Тадеуша Стругали, оркестр, який здобув високе мистецьке реноме і визнання.